Svetsko prvenstvo 2022: Kamerun i Srbija prirede šou!

Igra za preživljavanje. Pobeđeni u svom prvom meču, kamerunska i srpska reprezentacija morale su da se oporave drugog dana grupne faze. Međutim, da je Kamerun sveukupno razočarao protiv Švajcarske, Srbija je dugo držala svoje protiv Brazila i činilo se da je u ovom duelu blagi favorit. Ekipa je bila ta koja je bila opasna od starta, pošto je neizbežni Mitrović na startu meča pogodio postavu pogotkom levom nogom (10′). Mitrović je promašio neizbežno u 17. minutu posle akcije dostojne VHS kaseta Le Foot en folie.

Kamerun je bez golmana Andra Onana, koji je izostavljen iz tima, reagovao preko Pjera Kundea, koji je probio ložu i teškim šutem odgurnuo za korner (19′). Nesuđeni Lavovi su povremeno gledali blizu prekida zastoja, ali oni su bili ti koji su otvorili bodovanje. Iz kornera koji je zauzeo Kunde, Nkoulou je glavom uputio loptu pored svog odbrambenog partnera Kasteleta, koji je bio prisutan na dalekoj postavi. Igrač FK Nantes je samo morao da gurne loptu u mrežu za svoj prvi gol sa reprezentacijom Kameruna (1-0, 29′). Dovoljno da se uli poverenje igračima Pesme, koje su do tada Srbi gurali okolo.

Ovaj drugi je reagovao pogotkom Tadića koji nije mogao da pronađe metu. I opet je Kunde, decidirano svuda, alarmirao golmana Milinković-Savića (43′). Na kraju, to je bio još jedan set komad koji je promenio scenario meča: iz slobodnog udarca koji je iz slobodnog udarca uzeo Tadić, Pavlović je finim zaglavljem savladao Epassyja (1-1, 45+1′). Zasluženo s obzirom na razvrat energije od početka meča. Još luđi, Milinković-Savić, vezni igrač Lacija, još jednom je savladao Epasija, koji nije bio imperijalan na ovom šutu, pogotkom sa ivice prostora (1-2, 45+3′). Oboren neposredno pred pauzu, Kamerun je skupo platio njihov nedostatak odbrambenog intenziteta.

Kamerun se vraжa niotkuda!

Posle pauze, Srbija je i dalje delovala kao posekotina iznad protivnika u smislu kolektivnog izražavanja. I to su demonstrirali sjajnim golom, koji je kostića, Tadića, Milinković-Savića i na kraju Mitrovića doveo u akciju (1-3, 53′) i učinio da se odbrana Kameruna vrti u glavi. Rigobert Song je odlučio da namesti Abubakaru da prodrma svoj tim, a 30-godišnji napadač je zapalio protivničku ložu množenjem udica pre nego što je blokiran u ekstremizmu (60′). I dao je nadu svojim pristalicama postigavši gol, na ivici ofsajda da bude ljubazan, sa sjajnom kutlačom (2-3, 64′). Kao i Srbija u prvom poluvremenu, Kamerun je sve okrenuo naopačke za 3 minuta, pošto je na novom pozivu na ivici ofsajda, koji je još jednom pokrio Milenković, Abubakar probio i prešao u Čupo-Moting koji je završio sa ravnim desnim stopalom (3-3, 66′)!

Kamerun je povratio prednost, tehnički i psihički, i nastavio ofanzivno da pritiska. Pridošlice su, pored Abubakara, donele svoju svežinu, ali je Srbija i dalje bila opasna preko Mitrovića (76′) i Milinković-Savića (78′). Remi zapravo nije odgovarao obema ekipama, a svaka je tražila nokaut u poslednjim trenucima meča. Abubakar, prva zamena za afrički tim koji je postigao gol i pružio asistenciju kada je došao kao zamena, mučio se. Mitrović je promašio u loži zlatnom loptom (89′). Rezultat je ostao nepromenjen (konačni rezultat 3-3). Evo dve ekipe sa 1 bodom na tabeli i potrebom da pobede u poslednjem meču grupe da bi verovali u njega, dok se naravno čeka meč zakazan za 17 časova između Brazila i Švajcarske. Za Srbiju će to biti protiv Švajcarske. Za Kamerun će biti mnogo teže protiv Brazila…