Najbolji strelci Evrope na rang listi

PL: Man City torpedo Wolverhampton zahvaljujući Haaland's quadruple

Ovog ponedeljka je to dvadeset osma smola sezone za plasman najboljih evropskih strelaca. Pronalazimo strelce koji su uzdrmali mreže u Nemačkoj, Engleskoj, Austriji, Belgiji, Škotskoj, Španiji, Francuskoj, Grčkoj, Italiji, Holandiji, Portugalu, Rusiji, Švajcarskoj, Turskoj i Ukrajini. Strelac uprkos porazu svog tima protiv Štutgarta (3-1), Hari Kejn nastavlja svoj zamah. Engleski napadač drži konkurenciju pod kontrolom sa svojih 36 golova na 32 meča.

To je osam golova više od drugoplasiranog Vangelisa Pavlidisa. Grčki napadač iz AZ Alkmar postigao je gol protiv Tventea (2-1) i ima solidan skor od 28 golova na 32 utakmice, ali će mu biti teško da stigne Engleza. Trećeplasirani Luuk de Jong zadržao je svoje mesto na podijumu sa 27 golova na 31 meču. Krunisani holandski šampion juče posle pobede PSV Ajndhovena nad Spartom Roterdam od 4:2, nije postigao gol.

Erling Haaland se vratio

Takođe šampion, ali u Portugalu sa Sporting CP, Viktor Gyökeres je završio na četvrtom mestu sa 27 golova na 31 utakmici. Šveđanin je u subotu postigao još jedan gol protiv Portimonensea (3-0). Kajlijan Mbape, koji nije igrao ovog vikenda, peti je sa 26 golova na 28 mečeva. On je odmah ispred Kevina Denkija sa 26 golova na 35 utakmica. Togolezi su ponovo pronašli zadnju liniju mreže protiv Genka (4-1) tokom lepe pobede njegovog tima.

Pobednik protiv Bajern Minhena sa Štutgartom (3-1), ali ćuti, Serhou Guirassy ostaje zaglavljen na 25 golova na 26 utakmica i sledi na sedmoj poziciji. Osmoplasirani Erling Haaland mučio je Vulverhempton četvorostrukim rezultatom u pobedi Mančester sitija od 5:1. Norvežanin sada ima 25 golova na 28 utakmica. Lois Openda je deveti sa 24 gola na 32 meča. Bivši igrač Lensa nije mogao da pronađe rešenje protiv Hofenhajma (1-1). Konačno, Santjago Giménez se popeo na deseto mesto. Meksikanac, koji ima 23 gola na 30 utakmica, dva puta je postigao gol za Fejenord protiv PEC Zwolle (5-0).

Lautaro Martinez (Inter Milan) i Mauro Ikardi (Galatasaraj) su nadomak top 10 sa 23 gola takođe. Slede Čelsijev Kol Palmer, Bragin Simon Banza i Srca Midlotijanovog Lorensa Šenklanda sa 21 dok su Rafa Mujica (Arouca), Artem Dovbyk (Đirona), Edin Džeko (Fenerbahče) i Aleksandar Isak (Njukasl) u zaostatku sa 20 golova.

Plasman najboljih evropskih strelaca

1. Hari Kejn (30/Bajern Minhen/Engleska) – 36 golova na 32 utakmice (odigrano 2843 minuta)
  2. Vangelis Pavlidis (25/AZ Alkmar/Grčka) – 28 golova na 32 utakmice (odigrano 2833 minuta)
  3. Luuk de Jong (33/PSV Ajndhoven/Holandija) – 27 golova na 31 utakmici (odigrano 2596 minuta)
  4. Viktor Gyökeres (25 godina/Sporting CP/Sweden) – 27 golova na 31 utakmici (odigrano 2735 minuta)
  5. Kajlijan Mbape (25 godina/Pari Sen Žermen/Francuska) – 26 golova na 28 mečeva (odigrano 2069 minuta)
  6. Kevin Denki (23 godine/Cercle Brugge/Togo) – 26 golova na 35 mečeva (odigrano 3122 minuta)
  7. Serhou Guirassy (28/Štutgart/Gvineja) – 25 golova na 26 mečeva (odigrano 2039 minuta)
  8. Erling Haaland (23/Mančester Siti/Norveška) – 25 golova na 28 odigranih utakmica (odigrano 2296 minuta)
  9. Lois Openda (24 godine/RB Lajpcig/Belgija) – 24 gola na 32 meča (odigrano 2536 minuta)
  10. Santjago Giménez (23 godine/Fejenord/Meksiko) – 23 gola na 30 mečeva (odigrano 2384 minuta)