Najbolji strelci Evrope na rang listi

Real Madrid: 3 opcije za uvođenje Mbapea

Ovog ponedeljka je to dvadeset sedmi pregled sezone za plasman najboljih evropskih strelaca. Pronalazimo strelce koji su uzdrmali mreže u Nemačkoj, Engleskoj, Austriji, Belgiji, Škotskoj, Španiji, Francuskoj, Grčkoj, Italiji, Holandiji, Portugalu, Rusiji, Švajcarskoj, Turskoj i Ukrajini. Još jednom je Hari Kejn izašao na vrh i dva puta postigao pogodak protiv Ajntraht Frankfurta (2-1). Engleski napadač sada ima 35 golova na 31 utakmici i ispred je takmičenja.

Strelac u pobedi od 8-0 PSV Ajndhoven protiv Heerenveena, Luuk de Jong je drugi. On sada ima 27 golova na 31 utakmici posle još jednog gola. Slične statistike za Vangelisa Pavlidisa. Grčki napadač AZ Alkmar ponovo je pronašao zadnju mrežu tokom vikenda. Juče je protiv NEC Nijmegena postigao još jedan gol i odigrao ulogu u pobedi svog tima od 3:0.

Kylian Mbappé se vraća

Kajlijan Mbape je u sredu dva puta postigao pogodak protiv Lorijena (4-0) i bio bez gola u subotu protiv Le Havra (3-3). On je četvrti sa 26 golova na 28 utakmica. Na petom mestu, Viktor Gyökeres se dobro vratio. Šveđanin je juče dva puta postigao gol protiv FK Porto (2-2) i sada ima 26 golova na 30 mečeva. Malo je bolje od Serhou Guirassyja. Ćuti protiv Bajer Leverkuzena (2-2), Gvinejac ima 25 golova na 25 mečeva.

Kevin Denki prati sa 25 golova na 34 utakmice. Togolezi juče nisu postigli gol sa Cercle Brižom protiv Anderlehta (1-1). Lois Openda je osmi sa 24 gola na 31 meču. Belgijanac je ponovo postigao pogodak u pobedi RB Lajpciga nad Borusijom Dortmund od 4:1. Lautaro Martinez juče nije uspeo da postigne gol protiv Torina sa Interom iz Milana uprkos pobedi od 2:0, ali je i dalje zaglavljen sa 23 gola na 30 utakmica. Na kraju, Sajmon Banza zaokružuju prvih 10 sa 21 golom na 25 mečeva.

Fudbaler Mančester Sitija Erling Haaland, Fudbaler Fejenorda Santjago Giménez, Mauro Ikardi iz Galatasaraja i Herc Midlotijanovog Lorensa Šenklanda nadomak su top 10 sa 21 golom, dok su Rafa Mujica (Arouca), Fenerbahčeov Edin Džeko i Čelsi Kol Palmer u zaostatku Slede Oli Votkins (Aston Vila) i Artem Dovbyk (Đirona) sa 19 golova.

Plasman najboljih evropskih strelaca

1. Hari Kejn (30/Bajern Minhen/Engleska) – 35 golova na 31 utakmici (odigrano 2753 minuta)
  2. Luuk de Jong (33/PSV Ajndhoven/Holandija) – 27 golova na 31 utakmici (odigrano 2519 minuta)
  3. Vangelis Pavlidis (25 godina/AZ Alkmar/Grčka) – 27 golova na 31 utakmici (odigrano 2743 minuta)
  4. Kajlijan Mbape (25 godina/Pari Sen Žermen/Francuska) – 26 golova na 28 mečeva (odigrano 2069 minuta)
  5. Viktor Gyökeres (25 godina/Sporting CP/Sweden) – 26 golova na 30 mečeva (odigrano 2645 minuta)
  6. Serhou Guirassy (28/Štutgart/Gvineja) – 25 golova na 25 mečeva (odigrano 1949 minuta)
  7. Kevin Denki (23 godine/Cercle Brugge/Togo) – 25 golova na 34 meča (odigrano 3037 minuta)
  8. Loïs Openda (24 godine/RB Lajpcig/Belgija) – 24 gola na 31 meču (odigrano 2459 minuta)
  9. Lautaro Martinez (26/Inter Milan/Argentina) – 23 gola na 30 mečeva (odigrano 2461 minut)
  10. Simon Banza (27/Braga/DR Congo) – 21 gol na 25 mečeva (odigrano 1942 minuta)