PL: Arsenal pobedio u derbiju u Totenhemu i preuzima vođstvo

Pre nego što je Mančester siti otputovao u Notingem Forest (5.30 uveče), Arsenal je odigrao veoma važan derbi Severnog Londona na stadionu Totenhema, pošto su „Guneri“ imali priliku da privremeno preuzmu vođstvo u Premijer ligi, a do kraja su odigrane tri utakmice. U kontroli od početka utakmice, Artetini ljudi su iskoristili sopstveni gol od Hojberga da brzo otvore pogodak, pre nego što je Saka napravio brejk posle toga (2-0, 15′ i 27′).

Prvo poluvreme pretvorilo se u iskušenje za Spurse koji su priznali treći gol preko Havertza, pre pauze (3-0, 38′). U drugom poluvremenu Totenhem je ustao i povratio nadu pošto je Romero smanjio rezultat (3-1, 58′), pre nego što je Son smanjio rezultat na kraju meča (3-2, 87′). Međutim, to nije bilo dovoljno da se napreduje i Arsenal je izašao na vrh u ovom derbiju. „Guneri“ su u vrhu PL sa prednošnoљжu od иetiri boda u odnosu na Manиester Siti, koji imaju dve utakmice u rukama. Spursi sa svoje strane gube priliku da se približe Ligi šampiona i ostanu na 7 bodova zaostatka za Aston Vilom.