Summer Nationals 2024, Day 6 Recap: Fencers Find the Right Formula for Gold

Summer Nationals 2024, Day 6 Recap: Fencers Find the Right Formula for Gold

KOLUMBUS, Ohajo — When the Vet Women’s Foil quartet of Džejn Karter, Inga Čo, Margaret Ker I En Marš-Senić Trebalo im je ime tima, išli su sa onim što znaju.

„Ja sam hemičar“, kaže ona. „Trebalo nam je ime tima. I smislio sam ovo, umesto da stvarno radim posao koji je trebalo da radim: ocenjivanje laboratorijskih izveštaja.“

I tako se rodio Tim FeNCe — to je Fe (gvožđe), N (azot), Ce (cerijum).

Prikladno ime, ispostavilo se, za tim sa tako sjajnom hemijom. Ekipa je osvojila zlatnu medalju pobedivši u svoja tri meča 45-12, 45-26 i 45-18. Njihova je bila jedna od 14 zlatnih medalja zarađenih četvrtog jula na Super Sport National Championships & July Challenge, poznatom i kao Summer Nationals.

„Mislim da smo svi mi možda malo bolni posle pojedinaca“, kaže Karter. „Dakle, činjenica da smo bili u stanju da izdržimo i preguramo ceo dan, to je pobeda.“

To je pobeda za Rafael Suarez (Masters Fencing Club), koji je krunisan kao „najbolji od najboljih“, kako je prisvojio zlato i nacionalni šampionat u Veteran-50 muškoj foliji.

„Volim zlato“, kaže. „Morao sam da radim do kraja.“

Mačevanje na Olimpijadi 1996. Veoma sam ponosan što sam mačevalac sa 50 godina, znate da još uvek pravim medalje.“

Sada se raduje, Suarez će predstavljati tim SAD na Svetskom prvenstvu veterana 2024. u Dubaiju kasnije ove godine, a on se već nameračio na još jednu medalju.

„Želim tamo da pravim zlato pojedinačno“, kaže on.

Za Laura Lin (Medeo Fencing Club), pojedinačno zlato je izgledalo kao monumentalan zadatak kada je završila bazene sa rekordom 2-4 (-5). Ali posle toga, krenula je u prozivku i nije ponovo izgubila.

„Mislim da je generalno, za bazene, to još uvek kao zagrevanje za mene“, kaže ona. „Dakle, čak i ako uradim loše, znam da još uvek imam šansu u DIS-u. I da ako sam učio na svojim greškama u bazenima, onda ću bolje proći u DIS-u, nadam se.“

Nakon turnira, dok su naučene lekcije najsvežije, Lin voli da otvori aplikaciju za beleške svog telefona kako bi snimila šta je dobro prošlo i šta bi poboljšala za sledeći put.

„I, naravno, kada moji roditelji snimaju video snimke, i ja volim da ih gledam“, kaže ona.

Itan Gasner (Golden State Fencing Academy) će želeti da rewatchuje današnje napade iznova i iznova nakon što se besprekorno ogradio ceo dan na putu do svog nacionalnog šampionata u Diviziji I-A Muška folija.

Bio je savršen kroz bazene (6-0, +21) i nije dozvolio protivniku više od 10 dodira kroz direktne eliminacione runde.

Sa obnovljenim rejtingom i nacionalnim šampionatom u džepu, Gasner je bio spreman za letnju pauzu — kratku, to jest.

„Osećam se odlično“, kaže. „Umorna sam, želim da idem kući, hoću da spavam, jedem hranu. A onda se spremite za sledeća takmičenja sledeće godine.“

Odsek I-A Muška folija

Gold and 2024 National Champion: Ethan Gassner (Golden State Fencing Academy)

Srebro: Nickolas Rusadze (Tim Morehouse Fencing Club)

Bronza: Erik Li (Star Fencing Academy)

Bronza: Castor Kao (Star Fencing Academy)

5. ivan-Asen Radoslavov (Fencers Club Inc.)

6th: Noel Song (Gutkovskiy Fencing Academy)

7th: Gregory Mitberg (Northwest Fencing Center)

8th: Jackson Sullivan (Moe Fencing Club LLC & Brandeis University)

Odsek II Ženska folija

Gold and 2024 National Champion: Steliana Strugar (Northwest Fencing Center)

Silver: Emily Sun (Team Touche Fencing Center)

Bronza: Sofija Lai (Fencing Institute Of Texas / Austin Fencers Club)

Bronza: Ameliya Ayupova (United Fencing Academy)

5th: Sophie Lenk (Massialas Foundation)

6th: Addison Ho (Silicon Valley Fencing Center)

Sedma: Nadia Zeldin (Manhattan Fencing Center)

8th: Yi Ling Sha (Moe Fencing Club LLC / Gold Fencing Club)

Divizija III Ženski Epee

Gold and 2024 National Champion: Laura Lin (Medeo Fencing Club)

Srebro: Kejtlin Vong (Mačevalac kluba Južna Florida)

Bronza: Mika Chirashnya (Academy Of Fencing Masters)

Bronza: Amanda Lai (Academy Of Fencing Masters)

5.: Alicia Chen (Medeo Fencing Club)

6th: Isabella Beatie (Woodlands International Fencing Club)

7th: Margarita Gavasheli (Penta Olympic Fencing Club)

8th: Yamara Escalante (Epee Miami Fencing Club)

Senior Team Women’s Saber

Zlato: Boston Fencing Club (Chase Callahan, Nisha Hild, Hannah Lee, Maggie Shealy)

Srebro: Ujedinjene nacije (Emilija Pabijan, Irmak Senoglu, Heartlyn Tabangay, Gloria Wang)

Bronza: Kuća zmaja (Rajner zmaj, Fatima Largaespada, Jelizaveta Melnychuk, Lindsay Stapleton)

Veterans Team Men’s Saber

Zlato: Mala mafija (Vilijam Beker, Medhat Elbakry, Jon Graff)

Silver: The Troublemakers (Dmitri Kopylov, Ronald Thornton, Stephen Dashnaw, Chris Matt)

Bronza: Remington Stil (Džejms Zirkle, Derek Plonka, Majkl Bejkon, Sergej Makogon)

Ženska folija veteranskog tima

Zlato: Tim FeNCe (Jane Carter, Inga Cho, Margaret Kerr, Ann Marsh-Senic)

Silver: Brooklyn College with Love (Jennette Starks-Faulkner, Georgina Love, Sharone Huey, Anne-Marie Walters)

Bronza: Šta F.. Ulje! (Julie Seal, Traci Sethre, Kathryn Pierrynowski, Velyn Wu)

Vet-40 Muška folija

Gold and 2024 National Champion: Dong-Ying Pai (Twin Cities Fencing Club)

Silver: Stephen Jan (Metropolitan NYC)

Bronza: Andrew Radu (Fencing Sports Academy)

Bronza: Patricio Moreno Briones (Northwest Fencing Center)

5th: Thomas Cheng (Stoccata Fencing Academy & Club & Orlando Fencing Sports Center LLC)

6th: Douglas Miller (RedStar Fencing Club Chicago)

7th: Zhiyong Zhao (Bluegrass Fencers’ Club & Queen City Fencers Club LLC)

8.: Mitchell Lane (Fencing Club Asheville)

Vet-50 Muška folija

Gold and 2024 National Champion: Rafael Suarez (Masters Fencing Club)

Srebro: Marek Wyszynski (Fencers Club Inc.)

Bronza: Anatolie Senic (Renaissance Fencing Club)

Bronza: Oliver Foellmer (LA International Fencing)

5th: Leo Popokh (Fencing Institute Of Texas)

6th: Michael Cho (Renaissance Fencing Club)

7th: Tommy Sirico (Capitol)

8th: Alan Chernomashentsev (Fioretto Fencing Academy)

Vet-60 Muška folija

Gold and 2024 National Champion: Peter Grandbois (Denison University Fencing)

Srebro: Hulio Dijaz (Invictus Mačevanje)

Bronza: Erik Ros (Halberštat klub mačevača)

Bronza: Anri Darricau (Denver Fencing Center)

5th: Jamie Douraghy (LA International Fencing)

6.: Jerry LeBlanc (Elite Fencing Club)

7th: Mitch Dorfman (Morris Fencing Club)

8th: Harris Done (Elite Fencing Club / Beverly Hills Fencers’ Club)

Vet-70 Muška folija

Gold and 2024 National Champion: Philippe Bennett (Fencers Club Inc.)

Silver: Joseph Biebel (AZ United Fencing Club)

Bronza: Ričard Mejer (Gutkovskiy Fencing Academy)

Bronza: Malkolm „Vukodlak“ Paterson (Kapitol)

5th: Joseph Streb (Columbus International Fencing Academy & Royal Arts Fencing Academy)

6th: Michael Ress (Hudson Centers for the Martial Arts)

7th: Tom Lutton (Denver Fencing Center)

8th: Dan McCarthy (The Phoenix Center)

Vet-80 Muška folija

Gold and 2024 National Champion: Davis Carvey (Rain City Fencing Center & Salle Auriol Seattle)

Silver: Stephen Neff (Fencing Academy of Philadelphia – University City)

Bronza: Fritz Chang (NEMA Fencing Center)

Bronza: Donald Anderson (New Mexico Fencing Foundation)

5.: Raul Akosta (Miami Lakes Fencing Club)

6th: Ed Sady (Fencing Sports Academy)

7. : Neil Weiss (Denver Fencing Center)

Y-14 Men’s Epee

Gold and 2024 National Champion: Christopher Davoodian (Swords Fencing Studio)

Srebro: Bendžamin Mao (Medeo Fencing Club)

Bronza: Tudor Hamza (Kaizen Academy LLC)

Bronza: Lawson Graves (Windy City Fencing-Chicago)

5th: Andy Zheng (Guanyi Fencing Academy / Twin Cities Fencing Club)

6th: A.J. Trull (Ocean State Fencing Club / Marx Fencing Academy)

7th: Johndale Carty Jr. (South Florida Fencing Club)

8th: Edison Tai (Battle Born Fencing Club)

Y-14 Muška sablja

Gold and 2024 National Champion: Daniil Kovalev (West Coast Fencing Academy)

Srebro: Kendrik Kim (Globus Fencing Academy)

Bronza: Jayden Hwang (LA Fencing Academy of Pomona)

Bratenze: Devyn Anthony (Peter Westbrook Foundation / Fencers Club Inc.)

5.: Jake Gonzalez (Globus Fencing Academy)

6th: Jonathan Ng (Durkan Fencing Academy)

7th: Nicholas Mehan (Stamford Fencing Center, LLC)

8th: Rayn Patel (Capital Fencing Academy)

Y-14 Ženska sablja

Gold and 2024 National Champion: Xuanyi Zhang (LA Fencing Academy of Pomona)

Srebro: Valentina Kjareli (Manhattan Fencing Center)

Bronza: Hanna Gugala (Bergen Fencing Club)

Bronza: Izabela Favo (Alfa mačevalaska akademija)

5th: Persephone Foss (Fencing Academy of Boston)

5.: Sahana Gautam (Halberstadt Fencers’ Club)

7th: Delilah Huai (Premier Fencing Academy)

8.: Ellie Kang (Halberstadt Fencers’ Club)

Pronađi sve sjajne fotografije dana 6 na Fejsbuk.

Avatar photo
O autoru
Nikola Čavić
Nikola Čavić je priznati novinar i trenutni urednik sajta Super Sport. Rođen i odrastao u Srbiji, Nikola je svoju strast prema sportu pretvorio u uspešnu karijeru, sa višegodišnjim iskustvom u izveštavanju o nacionalnim i međunarodnim sportskim događajima. Poseduje izuzetno znanje o različitim sportovima, posebno o fudbalu, košarci i tenisu, što mu omogućava da pruži dubinske analize i originalne sportske priče. Kroz svoju ulogu na čelu redakcije Super Sport, Nikola nastoji da održi visok standard profesionalnosti i tačnosti u sportskom novinarstvu.