Košarkaši Crvene zvezde Telekom osvojili su Kup Radivoja Koraća trijumfom nad Mega Leksom sa 80:74 u niškom „Čairu“

Zvezda osvojila Kup Radivoja Koraća ponovo!

> 17:49

’Crveno-beli’ su tako osvojili treću ’Žućkovu levicu’ zaredom, a osmi trofej u Kupu u istoriji.

Tok meča.

Zvezda je izborila loptu na samom početku utakmice, ali je usledila greška u napadu, koju je kaznio Miljenović na drugoj strani. Obe ekipe nastavile su sa promašajima, pa je rezultat posle tri minuta i dalje bio 2:0, da bi Luka Mitrović konačno postigao poen za Zvezdu sa slobodnih bacanja, da bi potom doneo svom timu vođstvo za 3:2. Međutim, ta prednost je bila kratkog daha, pošto je Jokić uzvratio, a potom Krstić i Nikolić doneli Megi plus pet – 8:3.

’Crveno-beli’ su, inače, utakmicu počeli sa Cirbesom na centru, ali je nemački košarkaš napravio veliki broj grešaka, kako u odbrani, tako i u napadu. Posle serije Mege, usledio je i niz Zvezde od 5:0 preko Vilijamsa, za izjednačenje. Od tada, Mega je dolazila do prednosti, a Zvezda do izjednačenja, a Radonjić je ubrzo poslao Marjanovića na parket umesto Cirbesa.

Jokić je bio taj koji je uputio najviše šuteva u prvih nekoliko minuta u oba tima, ali je imao čak četiri promašaja za tri poena. Zagorac je u devetom minutu, postigao koš uz faul i od tada je Mega kontrolisala rezultat, a trojkom Krstića stigla je do četiri poena prednosti (18:14). Do kraja četvrtine, Zvezda je nastavila sa greškama u napadu, da bi Zagorac u poslednjoj sekundi odveo Megu na 21:16.

Zagorac je u istom ritmu nastavio i u drugom periodu, nanizao je četiri poena za 25:16, da bi seriju Mege prekinuo Blažić jednim pogođenim slobodnim bacanjem. Usledio je prvi pravi kontranapad Zvezde, posle dva dupla pasa Kalinića i Vilijamsa, ta akcija je završena zakucavanjem reprezentativca Srbije. ’Crveno-beli’ su od tada angažovanije u odbrani, ali to nije valorizovano u napadu, pa je Mega lako opet stigla do osam razlike – 27:19.

Zvezda se potom malo probudila i smanjila na minus četiri preko Cirbesa i Vilijamsa. Američki plej se potom razigrao, a zajedno sa Mitrovićem primakao je Zvezdu na 29:28. Seriju ’crveno-belih’ prekinuo je Jokić svojom prvom trojkom iz sedam pokušaja, posle tajm-auta koji je tražio Milojević. Usledila je i trojka Kešelja posle izuzetno loše organizovanog napada Zvezde, što je Radonjića nateralo da traži tajm-aut pri rezultatu 35:28.

Posle te pauze,’crveno-beli’ su jedino uspeli da se na trenutak primaknu na pet poena preko Blažiča, a potom je Mitrović imao dva promašaja van linije 6,75. U tim trenucima Musli i Jokić su održavali prednost Mege, koja je u pretposlednjem minutu drugog perioda iznosila devet poena (39:30). Marjanović se vratio u igru posle grešaka Cirbesa, ali je Mega novom trojkom Jokića brzo stekla dvocifrenu prednost, ali je Vilijams primakao Zvezdu na minus sedam (42:35) pred odlazak na odmor.