Vaterpolisti Srbije pobedom su počeli odbranu titule na Evropskom prvenstvu, pošto su u prvom kolu Grupe B savladali Francusku sa 16:5 (4:1, 3:1, 3:0, 6:3)

"DELFINI" UBEDLJIVI NA STARTU: Srbija - Francuska 16:5

> 13:28

Najefikasniji igrač Srbije bio je Slobodan Nikić sa četiri postignuta pogotka. Dva put precizni su bili Dušan Madnić, Filip Filipović, Andrija Prlainović i Duško Pijetlović. Pored njih u strelce su se upisali i Živko Gocić, Miloš Aleksić i Stefan Mitrović.
U Francuskoj su se sa po dva pogotka istakli Aleksandar Kamarasa i Mikael Bodegas, dok je jedan gol postigao Roman Bleri.

Na početku meča obe selekcije igrale su dobro u odbrani, pa u prvih nekoliko minuta nije bilo golova. Mrežu Francuza "načeo" je Filipović, da bi već u narednom napadu Mandić udvostručio prednost. Do kraja prve četvrtine prvo je pogodio Nikić, posle astistencije Nikole Rađena, da bi potom sa distance pogodio i Živko Gocić, kapiten, za ubedljivih 4:1. Minut pre kraja prvog dela i Francuzi su uspeli da pogode, a siguran je bio Kamarasa. Isti igrač je na početku druge deonice smanjio na 4:2, ali je golovima Filipovića, Mandića i Aleksića Srbija na odmor otišla sa ubedljivih 7:2.

Srbija je u istom ritmu nastavila da igra do kraja meča, pa su izabranii Dejana Savića bez većih muka održali prednost i tako pobedom započeli odbranu titule osvojene pre dve godine. Srbija se u utorak u drugom kolu Grupe B sastaje sa Nemačkom od 13 časova.

Izvor: rts.rs