Herta preokrenula na severu Nemačke, domaćin silovit u Frankfurtu

Jović ponovo strelac za Ajntraht, HSV na pragu cvajte

> 17:47

Fudbaleri Borusije i Hofenhajma igrali su danas u Menhengladbahu nerešeno 3:3, u 27. kolu Bundeslige. Gosti su tri puta vodili, ali su domaći fudbaleri Borusije uspeli da izjednače, poslednji put u 90. minutu preko Matijasa Gintera. Hofenhajm, koji je vezao četvrtu utakmicu bez poraza, sedmi je na tabeli nemačkog prvenstva sa 39 bodova, dok je Borusija sa tri manje dve pozicije ispod.

Davidovac obećava odbranu trofeja

Ajntraht je u Frankfurtu pobedio Majnc 3:0, a drugi gol je dao srpski fudbaler Luka Jović.

Verder je pobedio treću od poslednje četiri utakmice, pošto je rezultatom 3:1 bio bolji od Augsburga u gostima. Klub iz Bremena je 12. na tabeli i sa 33 boda je blizu opstanku u nemačkom prvenstvu. Augsburg ima dva više i zauzima deveto mesto.

Hamburg nije uspeo da pobedi i u 14. vezanoj utakmici, iako je na poluvremenu vodio protiv Herte na svom stadionu. Herta je, ipak, u drugom delu preko Valentina Lazara i Salomona Kalua preokrenula. Hamburg je pretposlednji sa 18 bodova, sedam manje od Volfsburga koji je na mestu koje garantuje opstanak. Herta je 11. sa 35.