ЕК - Srbija ostala i bez bronze

> 21:28

Vaterpolisti Srbije poraženi su u borbi za bronzanu medalju od reprezentacije Italije sa 10:9. Naši vaterpolisti su odlično krenuli uspeli su da povedu sa 5:1, ali onda ponovo pad u igri. Italija se u nastavku probudila, pogocima Di Fulvija, Filjolija i Bodegasa da se potpuno vrate u život i smanje zaostatak na samo jedan gol.

F1 - Sebastijan Fetel prvi u Bahreinu

I ponovo kao u duelu sa Hrvatima koji je Srbiju koštao plasmana u finale, Delfini su pali u trećoj deonici. Italija je to umela da iskoristi i napravila je preokret. Molina, Prešuti i Bodegas su bili dovoljno smireni u napadu da naprave seriju od 4:0 i donesu Azurima prvo vođstvo na meču od 8:6.

Savić je tražio tajm aut, uspeo da trgne ekipu, pa su Đorđe Lazić i kapiten Filip Filipović doneli izjednačenje i najavili neizvesnu poslednju četvrtinu. Poslednjih osam minuta pripali su Italijanima, dok je Srbija imala ozbiljne probleme u realizaciji situacija sa igračem više.

Nezaustavljivi Bodegas zatresao mrežu Branislava Mitrovića, a Filjoli je tri minuta pre kraja povisio na 10:8. Na 10:9 je smanjio Strahinja Rašović. "Delfini" su imali dva ipo minuta da dođu do izjednačenja, ali , italijanska odbrana je odradila dobar posao i čak sa dva igrača manje sačuvala mrežu i pobedu.