NEOČEKIVANO - HRVATSKA IGRA ZA "BOGINJU"!

> 22:55

Hrvatska je napravila istorijski uspeh, puleni Zlatka Dalića izborili su plasman u finale Mundijala u Rusiji, pobedom od 2:1 (1:1) protiv Engleske, nakon produžetaka.

"Vatreni" ili "Gordi albion"?

5' GOL! Fantastično izveden slobodan udarac Kijerana Tripijea. Hrvatska 0 — 1 Engleska.

19' Dobar udarac Perišića tik pored desne stative, ali sudija nije svirao korner.

31' Duga akcija Hrvatske, s desne strane šesnaesterca su kombinovali Modrić i Rebić, koji nisko centrira, ali Englezi uspevaju da izbace loptu, ali samo do Rebića, koji solidno šutira sa 16 metara, ali pravo u golmana Pikforda.

33' Još jedna akcija Hrvatske s leve strane, lopta upućena ka Rebiću prolazi do druge stative, ali je Jang skida sa noge mladom hrvatskom reprezentativcu i šalje loptu u korner.

35' Dobra akcija Engleske, lopta dolazi do Kejna, koji lepo upošljava Dele Alija, koji sjajno pronalazi Lingarda na vrhu šesnaesterca. On brzo šutira, gađajući donji levi ugao gola Subašića, ali je zamalo neprecizan.

POLUVREME HRVATSKA - ENGLESKA 0:1

61' Nižu se akcije Hrvatske, bez velike opasnosti po gol Pikforda. Sada je šutirao Rakitić sa dvadesetak metara, ali daleko od gola.

66' Pokušaj Rakitića sa 16 metara, Pikford je već poleteo na stranu, ali je udarac bio izblokiran. Voker je ostao da leži na zemlji posle te blokade.

68' GOL!  Posle pozicionog i neobećavajućeg napada Hrvatske, sjajan centaršut izdaleka je uputio Vrsaljko, a Perišić fantastično reagovao na 7-8 metara od gola i spoljnim delom noge u skoku savladao Pikforda. Činilo se da je Peršić previsoko podigao nogu i da je sudija mogao da svira opasnu igru napadača Hrvatske, ali se to nije dogodilo. Hrvatska 1 — 1 Engleska

72' Velika šansa za Hrvatsku, ponovo je Perišić bio u šesnaestercu, šutirao levom nogom u suprotni golmanov ugao, ali mu se isprečila stativa.

83' Odličan udarac Mandžukića sa šest metara iskosa, ali Pikford dobro postavljen.

KRAJ REGULARNOG DELA HRVATSKA - ENGLESKA 1:1

99' Posle kornera koji je izveo Tripije, Stouns fantastično šutira, ali je na pravom mestu jedan od igrača Hrvatske koji skida loptu sa gol linije.

105'+ Dobra akcija Hrvatske po levoj strani, Perišić vraća do Kramarića, koji je izblokiran. U nastavku Hrvatska organizuje još jedan napad, Perišić fantastično na 4 metra nalazi Mandžukića, koji dolazi do lopte, uspeva da je zakači, ali Pikford sjajno interveniše. Tom prilikom se Mandžukić i povredio.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA HRVATSKA - ENGLESKA 1:1

109' GOL!  Mandžukić posle asistencije strelca prvog gola Perišića sa četiri metra savladava englesku hobotnicu Pikforda. Hrvatska 2 — 1 Engleska

120' Kramarić neprecizan posle kontranapada.

KRAJ UTAKMICE HRVATSKA - ENGLESKA 2:1

Na kraju, Hrvatska zasluženo ide u finale gde će se za "boginju" boriti proitv Francuske, dok će se Engleska boriti sa Belgijom za treće mesto.

Anderson se digao iz pepela i eliminisao Federera!