Primera - Espanjol pohvatao "Slepe miševe", Real deklasirao Đironu, nula Sevilje i Viljareala

> 11:13

Fudbaleri Espanjola pobedili su danas Valensiju na svom stadionu sa 2:0, u drugom kolu Primere. Real je deklasirao Đironu sa 1:4, dok su Sevilja i Viljareal odigrali bez golova.

SL - Istorijska pobeda Dinama, nula na krovu

Espanjol je iznenadio Vanlensiju i pobedio sa 2:0. Golove za domaćina postigli su Esteban Granero u 63. i Borha Iglesijas u 68. minutu. Espanjol ima četiri, a Valnsija samo jedan bod.

Real je imao malo neugodno gostovanje Đironi, koje je pretvorio u dominantnu pobedu. Početak nije nagoveštavao takav ishodn. Naime, Đirona je vodila od 16. minuta golom Borhe Garsije, ali je Real sa dva pogotka iz penala, Serhija Ramosa u 39. i Karima Benzeme u 52. preokrenuo. Do kraja utakmice "kraljevski klub" je postigao još dva gola. Treći gol je delo Gereta Bejla, dok je konačnih 1:4 postavio Karim Benzema.

Svi su očekivali da ćemo u Sevilji gledati festival golova domaćina i Viljareala, ali se meč na Sančez Pishuanu završio bez golova iako su Andalužani imali dve velike prilike preko Ben Jedera i Andre Silve u samoj završnici meča.