Dembele projektilom doneo Barsi Superkup!

> 01:25

Fudbaleri Barselone su osvojili španski Superkup i tako na najbolji način započeli novu sezonu. Naime, ova utakmica je odigrana na ''Ibn Batuti'' stadionu u Maroku, a rezultat je bio 2:1.

Bajernova "petarda" Ajntahtu

Uvodni minuti meča najavljivali su drugačiji epilog, pošto je Sevilja povela već posle devet minuta igre. Katalonci su izgubili loptu na sreini terena, usledila je brza akcija Sevilje, Mjurijel je prvo pokušao driblingom da se oslobodi Pikea, a onda je na desnoj strani uočio Sarabiju koji je bio na ivici ofsajda, ali zastavica je ostala dole, te je ovaj igrač rutinski savladao Ter Štegena.

Njihovo vođstvo trajalo je do završnice prvog poluvremena, a onda je Mesi izveo slobodan udearac, na odbitak je naleteo Pike i loptu prosledio u mrežu za izjednačenje i opšte oduševljenje na stadion "Ibn Batuti".

Konačni rezultat postavljen je u 79. minutu. Ponovo je sve krenulo od Mesija, koji je proigrao Dembelea, koji je lansirao pravo projektil koji i "zakucao" loptu u mrežu.

Mogla je Sevilja da dođe do produžetka, ali je Ter Štegen u poslednjim trenutcima utakmice odbranio penal Ben Jaderu i to tako što mu je uhvatio "živu" loptu.