Sezona karijere - Son sredio Siti u prvom meču!

> 00:04

Fudbaleri Totenhema ostvarili su pobedu nad Mančester sitijem od 1:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Ćolo voli "nedisciplinovane" - Atletiko krenuo u poteru za Ikardija!

Totenhem je slavio trijumf na svom, novom stadionu pred revanš meč na Etihadu 17. aprila.

"Pevci" su došli do pobede golom Hjeon-Mina Sona u 78. minutu, posle sporne situacije oko koje je VAR otklonio sve sumnje.

Ovo je bila prva pobeda tima Maurisija Poćetina posle četiri meča bez trijumfa protiv Sitija i veoma dobar rezultat pred drugi duel dvomeča.

Meč je počeo sa pokušajem presinga obe ekipe. Od Stiija se tako nešto očekivalo, a Poćetino je odlučio da na isti način odgovori Gvardioli. "Građani" su držali posed lopti, ali je Totenhem uspevao da im dovoljno zasmeta u organizaciji napada kako bi im pokvario planove.

Već u 11. minutu desio se prvi zanimljiv, a ujedni i sporan momenat. Sterling je šutirao, lopta se od Rouza odbila u korner, ali su gosti krenuli da signaliziraju glavnom sudiji Kujpersu da je levi bek Totenhema igrao rukom.

Holanđanin se konsultovao sa VAR tehnologijom i na kraju opravdano odlučio da dosudi penal. Aguero je namestio loptu na belu tačku, ali je izveo jedan od najgorih penala u karijeri. Šutirao je slabo i nedovoljno precizno, a Ugo Loris je uspeo da odbrani i treći penal ove sezone sa kojim se suočio.

Francuzova odbrana je dala "vetar u leđa" saigračima, koji su krenuli da igraju ofanzivnije. Dobru priliku je imao Kejn, ali je zatim, sve do poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu ritam opao. Na poluvreme se otišlo sa 0:0, ali je izgledalo kao da će neko uskoro postići gol.

Već u 17. sekundi drugog dela igre Sterling je šutirao iz neposredne blizine gola, ali je i ovoga puta Loris bio na visini zadatka. Sterlingov pokušaj "izjednačio" je Son i njegov udarac imao je istu sudbinu kao Englezov.

Desetak minuta kasnije desila se nemila situacija za Kejna i domaćina. On je u pokušaju da izblokira Delfa proklizao, a zatim mu je kolega iz reprezentacije stao na levi zglob, potpuno slučajno.

Ovakva situacija rezultovala je time da Kejna osoblje "pevaca" iznese sa terena, a umesto njega na terenu se našao Lukas Moura.

Totenhem nije izgledao mnogo lošije izlaskom Kejna, ali se videlo da im fali najbolji igrač. Ni jedni ni drugi nisu stvarali izgledne prilike, a momenat odluke pao je u 78. minutu utakmice.

Son je uspeo da pobegne odbrani Sitija, koja je signalizirala ofsajd, a zatim i da svojom snalažljivošću spreči loptu da izađe u gol-aut.

Niko mu nije prišao dovojno brzo, šutirao je tačno u Edersona, ali se brazilski čuvar mreže nije dovoljno brzo spustio na zemlju i lopta je prošla praktično ispod njega. Ipak, nije odmah moglo da usledi slavlje Spursa, s obzirom da je Kujpers ponovo gledao VAR.

Ovoga puta tehnologija je bila na strani domaćina – potvrđeno je da je Son nekako uspeo da zadrži loptu u terenu, te da je ofsajd zamci je izbegao za bukvalno par centimetara.

Do kraja utakmice se nije desilo ništa previše zanimljivo, sem što je jedan od navijača na stadionu u Londonu ušao na teren, pa je meč bio prekinut na jedan minut.

Revanš je na programu u Mančesteru na stadionu Etihad 17. aprila od 21 čas.

"Partizan je veliki kluba ali je bez novca"

Kada ti prezime nije u skladu sa okolnostima - Drinkvoter izazvao udes u alkoholisanom stanju!