Nova briljantna partija našeg reprezentativca u Seriji A

SMS sa dva gola srušio Sasuolo i vodi Lacio u Ligu šampiona

> 18:07

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima Sasuolo 3:0 u 26. kolu Serije A, a strelac dva gola za rimski tim bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić. Ekipa Simeona Inzagija nadigrala je na gostovanju Sasuolo kome predstoji velika borba za opstanak, dok se Lacio vratio na treće mesto Serije A.

MURINJO MATIRAO KONTEA

Prvi gol na utakmici postigao je Milinković-Savić u sedmom minutu sjajnim udarcem sa oko 20 metara, da bi Ćiro Imobile u 31. iz jedanaesterca povisio na 2:0.

Lacio je u drugom delu igre samo overio pobedu, a novi gol postigao je Milinković-Savić. On je u 47. minutu dobro ispratio centaršut Felipea Andersona s desne strane, i glavom sa oko pet metara postavio konačan rezultat. Oba tima meč su završila sa po desetoricom igrača na terenu, pošto su Domeniko Berardi u 54. i Adam Marušić u 62. dobili crvene kartone. Lacio je sada treći sa 52 boda, dok je Sasuolo 16. sa 23.

Fiorentina je pred svojim navijačima sa 1:0 pobedila Kjevo, a strelac jedinog gola u šestom minutu bio je Kristijano Biragi.

Fudbaleri Verone su sa 2:1 na svom terenu pobedili Torino, a isti rezultat bio je na utakmici Sampdorije i Udinezea.