> 20:53

Liverpul je bio ubedljiv protiv Arsenala sa 5:1 u 20. kolu Premijer lige.

Repeša u Podgorici!

Liverpul je ne samo ostao neporažen u prvom meču drugog dela seznoe Premijer lige, već je ostvario devetu pobedu u nizu u ligi. Posle trijumfa "redsi" su se udaljili od drugoplasiranog Totenhema na devet bodova, ali svoj meč još nije odigrao Mančester siti, koji ima bod manje od "pevaca".

Arsenal je poveo u 11. minutu posle dobre timske akcije, kada je odličnu loptu Aleksa Ivobija iskoristio Mejtland-Najls i doveo svoj tim u vođstvo, ali nije bio ni svestan koliko će ga to "koštati".

Sve je krenulo nizbrdo za "tobdžije" već tri minuta kasnije – Roberto Firmino je prvo iskoristio nesmotrenu reakciju odbrane Arsenala, a zatim i fantastičnim solo prodorom "izlomio" sve i preokrenuo meč za samo dva minuta.

Liverpul je nastavio da napada protivnika i da ga pritiska svim snagama, da bi u 32. minutu Sadio Mane bio nemilosrdan i povisio na 4:1, ali tu nije bio kraj mukama tima Unaija Emerija u prvom poluvremenu.

Mohamed Salah je nadmudrio Sokratisa Papastopulosa, koji ga je oborio u kaznenom prostoru, da bi Egipćanin iskoristio najstrožu kaznu i u nadoknadi prvog poluvremena postigao prvi gol na meču.

U nastavku igre nije viđeno ni izbliza kvalitetna i zanimljiva utakmica kao što je to bilo u prvih 45 minuta. Liverpul je povremeno napadao, kao i Arsenal, ali je Majkl Oliver rešio da dodeli još jedan jedanaesterac za Liverpul.

Dejan Lovren je osetio kontakt u kaznenom prostoru rivala i pao, a to je bilo dovoljno da Oliver pokaže na belu tačku. Loptu je uzeo Firmino i bez problema savladao Bernta Lena i postavio konačan rezultat utakmice.

U narednom kolu Liverpul očekuje gostovanje glavnom kandidatu za titulu PL Mančester sitiju 3. januara, dok Arsenal dočekuje Fulam dva dana ranije.