Bajern nadomak titule!

> 19:54

Bajern bi u martu mesecu trebalo da postane šampion Nemačke.

Danas su uspeli da savladaju slabašni Hamburg, bilo je 6:0 bez ikakvih problema.

Jup Hejnkes nije ništa rizikovao, izveo je možda i najjači sastav u ovom trenutku, od igrača koji su mu bili na raspolaganju, a reklo bi se da je utakmica rešena već nakon prvih 19 minuta.

U osmom minutu prvi gol, greška odbrane Hamburga, lopta dolazi do Riberija koji obilazi protivničkog golmana i lagano ubacuje loptu u mrežu za 1:0. Samo 4 minuta kasnije Kimih sa desne strane upošljava Levandovskog koji sa par metara glavom postiže svoj prvi gol, a u 19. minutu već je bilo 3:0 kada je fantastičnu akciju započeo Boateng, dodao dugu loptu Alabi, ovaj iz prve uposlio Levandovskog, a Poljak je iz prve šutirao i savladao Mateniju za 3:0.

Arjen Roben je u nastavku samo potvrdio pobedu Bajerna, uplašili su se fudbaleri Hamburga da mogu da prođu kao i u nekim dosadašnjim mečevima kada su primali i po devet golova na ovom stadionu, ali su čak i dobro prošli sa samo 6.

Pretposlednji gol je delo Riberija koji je fantastičnim solo prodorom sebi izborio situaciju da šutne, radi se o prelepom golu koji vredi videti.

Bajern je do kraja promašio i penal, tačnije, učinio je to Levandovski, ali je uspeo da postigne još jedan gol. Učinio je to Levandovski koji stiže do svog het-trika, ponovo je dosuđen penal, ovoga puta u 89. minutu.

Filip Kostić je igrao od početka, Vasilije Janjičić je ušao u igru u 24. minutu.

Augsburg je možda i osigurao opstanak nakon nove pobede, ovoga puta su slavili protiv Hanovera u gostima, bilo je 1:3.

Gosti su ovom pobedom prekinuli seriju od 4 utakmice bez pobede. Poveli su preko Gregorišča u 26. minutu, Sane je izjednačio u 37. da bi Gojko Kačar golom u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena doneo prednost svojoj ekipi pred nastavak. Bio je to njegov pogodak nakon asistencije Kajubija, gol je postigao glavom.

Gregorišč je golom u 83. minutu stavio tačku na ovaj meč.

U meču Herte i Frajburga nije bilo golova, dok je Hofenhajm na svom terenu uspeo da savlada  Volfsburg sa 3:0.

Šulc je doveo domaće u prednost od 1:0, a u drugom poluvremenu su Gnabri i Gilovođi (ag.) rešili pitanje pobednika.
Bajern - Hamburg 6:0
Hofenhajm - Volfsburg 3:0
Herta - Frajburg 0:0
Hanover - Augsburg 1:3