Velimiru Stjepanoviću za pobedu nedostajalo devet stotinki

SREBRNI VELJA: Srpski plivač bio drugi na Svetskom kupu u Hong Kongu!

> 16:29

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je srebrnu medalju na FINA Svetskom kupu u Hong Konku. Velja trku u disciplini 200 metara slobodnim stilom završio kao drugi u vremenu 1:48:90, samo devet stotinki sporije od prvoplasiranog Australijanca Dana Smita, dok je iza sebe ostavio još jednog Australijanca Džejkoba Hensforda.

Stjepanović je na ovaj način najbolje moguće najavio povratak u prepoznatljivu formu, pošto je ove sezone beležio za njegove standarde slabije rezultate, pošto na Svetskom prvenstvu nije uspeo da se domogne finalnih trka.

Velja je već izborio učešće na Olimpijskim igrama, i dobar rezulat na Svetskom kupu će mu biti najbolji podstrek da nastavi vredno da trenira, kako bi u Rio de Žaneiru bio jedan od glavnih konkurenata za medalju.

Izvor: telegraf.rs