Više nego interesantan dan an SP u atletici u dvorani

Dominacija Obale Slonovače u sprintu, Mađari slave bacačicu kugle, Kubanac najviše skočio

> 23:49

Atletičarke iz Obale Slonovače dominirale su večeras u sprintu na Svetskom dvoranskom prvenstvu, pošto su zauzele prva dva mesta u trci na 60 metara. Zlatnu medalju u Birmingemu osvojila je Murijel Ahure, koja je stazu prešla za 6,97 sekundi, što je najbolji rezultat ove sezone. Iza nje je bila Mari-Žozi Ta Lu, koja je ličnim rekordom, vremenom 7,05 osvojila srebrnu medalju. Bronzana medalja pripala je Midjingi Kambundji iz Švajcarske.

Ivana spremna za borbu do poslednjeg skoka

Zlatnu medalju u bacanju kugle osvojila je Anita Marton iz Mađarske, koja je bila ubedljiva rezultatom 19.62 metra. Iza su ostale Jamajčanka Danijel Tomas-Dod, koja je kuglu bacila 19,22 metra i osvojila srebrnu medalju, kao i Lidjiao Gong iz Kine rezultatom 19.08.

Kubanski atletičar Huan Migel Ećevarija bio je najbolji u skoku u dalj, rezultatom 8,46. Južnoafrikancu Luvu Manjongu je zlatna medalja izmakla za samo dva centimetra, a četiri za pobednikom zaostao je Markis Dendi iz SAD, koji je osvojio bronzanu.

Boaće otkrio motive prelaska u Kintu: Jedan je Kapelo, a drugi...!?