Mlada košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Grčke u prvom meču drugog kruga šampionata Evrope na Kritu - 70:69.

ORLIĆI IZGUBILI 70:69: Rebić i Andrić šutirali za pobedu

> 14:29

Ovo je prvi neuspeh pulena selektora Dejana Mijatovića, koji su propustili prvu od tri šanse da obezbede mesto u četvrtfinalu kontinentalnog prvenstva.

Naš tim je odlično počeo meč i imao je prednost od 11 poena (27:16), ali su Grci do poluvremena uspeli da preokrenu i na odmor odu sa vođstvom 34:33. Domaći su na tri i po minuta pre kraja utakmice vodili sa 9 poena, međutim, mladi Srbi se nisu predavali i ušlo se u penal završnicu.

Centar Đoko Šalić je pogodio tri od četiri slobodna bacanja, s druge strane Grci su promašili tri od četiri penala, ali Andrić, a potom i Rebić nisu uspeli da poentiraju i sačuvaju maksimalan učinak našeg tima.

Janković sa 18, Đalić sa 13 i Andrić sa 10 poena bili su najefikasniji u srpskoj ekipi.

"Orlići" se u utorak od 18.15 časova sastaju sa Velikom Brtanijom.

Izvor: Večernje Novosti