Delfini razbili grčku disciplinovanu odbranu i plasirali se direktno u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Delfini razbili Grke u trećoj četvrtini i plasirali se u četvrtfinale Svetskog prvenstva!

> 11:57

Delfini su pobedili selekciju Grčke rezultatom 11:6  i zauzeli prvo mesto u grupi C i time izborili direktan plasman u četvrtfinale Svetskog prventsva u Budimpešti.

Iako je Srbija ušla kao favorit u ovaj meč, Delfini nimalo nisu potcenili Grke, pre svega jer su u poslednja dva duela sa našim vaterpolistima izašli neporaženi.

Odbrana je na početku meča delovala fenomenalno, Grci u uvodnom delu meča nisu imali šut ka našem golu, ali ni Delfini nisu uspevali da postignu gol u napadu.

Prvi do gola su mogli Grci, nakon isključenja Save Ranđelovića, ali naši su još jednom sjajnom odbranom uspeli da sačuvaju mrežu, da bi Dušan Mandić "probio led" u drugoj kontri Delfina. Sjajno je šutirao sa desne strane za prvo vođstvo Srbije.

Grci su odgovorili već u sledećem napadu i štem sa pet metara došli do izjednačenja, ali naši su ušli u ritam i bez obzira na zonsku odbranu Filip Filipović je sjajnim udarcem vratio prednost Srbiji od 2:1, što je bio i rezultat na kraju prve četvrtine.

I druga četvrtina je bila u znaku odbrane, što je najbolje pokazao početak u kojem obe ekipe nisu uspele da postignu gol u prvih tri minuta.

Grci su došli do izjednačenja nakon isključenja Dušana Mandića, golom Mourikisa, a naši nikako nisu imali rešenje za sjajnu Grčku odbranu, koja se sjajno pripremila.

Preokret Grčkoj za 3:2 je doneo iskusan Delakas, sjajnim šutem, ali naši su već u narednom napadu, preko igrača više izjednačili na 3:3, drugim golom Dušana Mandića.

Novi preokret i vođstvo za Srbiju od 4:3 doneo je Filip Filipović, drugim golom, fenomenalnim šutem iza linije pet metara.

Borba centara je bila nemilosrdna i pred golom Srbije i pred golom Grčke, a novo isključenje za Srbiju zaradio je Jakšić, što je Grcima dalo šansu da ponovo izjednače. To je iskoristio Delakas, koji je uz mnogo sreće postigao novi gol za Grčku i rezultat 4:4.

Isti igrač je već u sledećem napadu zaradio isključenje, što su Delfini iskoristili i preko Prlainovića dolaze do novog vođstva od 5:4, što je bio i konačni rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je donelo i igru preko centarske pozicije, pa su naši do dva gola prednosti došli preko Jakšića u akciji sa igračem više, što je bilo prvi put da jedna ekipa na meču ima 2 gola prednosti.

Grci su već u sledećem napadu izborili drugi faul Save Ranđelovića i novo isključenje, ali je stativa bila "saveznik" Delfina koji su uspeli da se odbrane.

Delfini su došli do 7:4 preko Mitrovića, koji je u kontri iskoristio kašnjenje Kolombosa.

Grci su pali u tom momentu pa još jednom nisu iskoristili igrača više, a naši su novom sjajnom kontrom preko Pijetlovića došli do 8:4, što je nagovestilo da su Delfini prelomili meč i da je pitanje pobednika rešeno.

Poslednju četvrtinu Grci su otvorili golom iz peterca, koji je realizovao Funtulis, ali naši nisu dopustili nikakvo iznenađenje i preko Save Ranđelovića dolaze do 9:5, u brzoj akciji sa igračem više.

Filipović je novim projektilom sa devet metara doneo Srbiji i pet golova prednosti, čime je pitanje pobednika bilo i definitivno rešeno.

Grci su nastavili sa neiskorišćavanjem igrača više, a Pijetlović je i u narednim napadima "zaključao" mrežu i sjajnim odbranama potvrdio kvalitet.

Ipak, Ranđelović je napravio i treći faul i peterac, što je Kolombos iskoristio da smanji razliku.

Naši su do kraja imali priliku i da pokažu sjajne finte i akcije, a iz jedne je Milan Aleksić postigao novi gol, koji će biti jedan od najlepših na ovom prvenstvu.

Na kraju selektor Savić može da bude zadovoljan, a nama ostaje da bodrimo ove sjajne momke i nadamo se da mogu da nastave tradiciju osvajanja takmičenja.