Bez greške - Srbija 3/3

> 18:25

Srpske teniserke Olga Danilović i Aleksandra Krunić donele su pobedu Fed kup reprezentaciji Srbije nad Hrvatskom mečom u dublu.

Nant povukao dres sa brojem 9!

Olga i Aleksandra su savladale Anu Konjuh i Dariju Jurak posle preokreta rezultatom 2-1, po setovima 1:6, 6:1, 6:4 posle jednog časa i 35 minuta igre.

Srpkinje nisu dozvolile da veoma ubedljivo izgubljen prvi set utiče na njih i potpuno su dominirale u drugom delu igre, a odluka je pala na treću deonicu meča.

Posle nekoliko neizvesnih gemova bez brejk lopti Krunićeva i Danilovićeva su došle do svoje prve u trećem setu i iskoristile. Hrvatice su imale priliku da izjednače na 4:4, ali nisu iskoristile prednost od 0:30 u ritern gemu, što im je ujedno bila i poslednja šansa za preokretom.

U poslednjem meču kvalifikacija za plej-of i popunu Svetske grupe Fed kupa Srbiji je prvi od dva potrebna boda donela Danilovićeva pobedom nad Janom Fetom od 2-1, da bi istim rezultatom Hrvatskoj donela izjednačenje Dona Vekić pobedom nad Krunićevom.

Srpske teniserke su prethodno pobedile Tursku i Gruziju, te se palsirale u plej-of za popunu Svetske grupe B sledeće godine, koji je na programu 20. i 21. aprila, a usput i eliminisale koleginice iz Hrvatske u borbi za pomenuto doigravanje.