Belgijanci odigrali sambu!

> 22:29

Nejmar ide kući! Belgija pobedila Brazil sa 2:1 i plasirala se u polufinale!

Juve i Ronaldo - Prvak Italije se zvanično oglasio!

Belgija je povela autogolom Fernandinja u 13. minutu. Samo 18 minuta kasnije Kevin De Brujne je duplirao prednost "Crvenih đavola". Nadu Brazilu da može da stigne do nerešenog rezultata dao je Renato Augusto kada je u 76. minutu glavom savladao Kurtou.

Od početka utakmice se moglo naslutiti da nas čeka spektakl. Već u osmom minutu Brazil je mogao da stigne do vođstva. Naime, bila je to uigrana akcija Brazila posle kornera, Nejmar je centrirao na prvu stativu, Miranda spustio glavom do Silve, koji u trku sa dva metra pogađa stativu.

Samo pet minuta od stative Brazila, osledio je hladan tuš za "Karioke". Posle dobro izvedenog korenera Belgijanaca lopta je Fernandinja pogodila u rame i prevarila Alisona za opštu radost Belgijskih navijača.

Usledio je period utakmice gde su se napadi smenjivali neverovatnom brzinom na obe starne. Belgija se nije zadovoljila vođstvom od 1:0, želela je do još jednog gola, dok je Brazil "pleo mrežu" oko gola Kurtoe, i pokušavao na sve načine da ugrozi gol „crvenih đavola“.

I upravo tada kada se borba rasplamsala, kada su se napadi ređali kao na traci, usledila je kontra Belgijanaca. Desio se odličan prodor Lukakua, koji je sa svoje polovine uspeo da zadrži loptu u svojim nogama, pretrči 40 metara i asistira De Brojneu, koji je katapultirao loptu u nebranjeni ugao gola Brazila i doneo svojoj reprezentaciji predsnost od dva gola.

Preostali deo prvog poluvremena protekao je u opštoj invaziji Brazila na gol Belgije, ali su svi njihovi napadi, a bilo ih je dosta, bivali ugalvnom "lak plen" za Kurtou, a neretko se dešavalo i da stamena odbrana "Crvenih đavola" odradi svoj deo posla.

Tako da se na petnaestominutni odmor otišlo pri rezultatu 2:0 za Belgiju.

Utakmica je nastavljena u istom ritumu. "Viktorije" ispred gola Kurtoe, ali bez konkretnih rešenja, dok je Belgija svoje šanse čekala iz kontra napada. Igrao se 55. minut kada je Marselo probio po levoj strani, uputio odličan centaršut, ali je Firmino bio kratak za nekoliko milimetara. Uspeo je da "očeše" loptu, ali nedovoljno da ona promeni pravac. U nastavku te akcija, Nejmar je teatralno pao u šesnaestercu Belgije. Mažić mu je odmah pokazao rukom da se pridigne, ali se, čisto forme radi, konsultovao sa VAR oko svoje odluke, koja je na kraju ostala nepromenjena.

U 62. minutu videli smo po priliku na obe strane, ali bez promene rezultata. Naime, prvo je, danas odlični, De Brujne "izbacio" Azara samog ispred Alisona, ali je zvezda Čelzija šutirao jako i neprecizno. Odmah je usledio napad na drugoj strani, u prilici se našao Kosta, koji šutira, ali je Kurtoa bio na pravom mestu.

Nadu Brazilu da može da dođe do boljeg rezultata dao je Renato Augusto u 76. minutu. Rezervista Brazila se našao potpuno sam na nekoliko metara od gola koji štiti Kurtoa, Kutinjo ga je "pogodio u trepavicu", tako da mu nije bilo teško da loptu rutinski pošalje u mrežu.

U nadoknadi vremena Brazil je imao odličnu šansu. Nejmar je lepo šutirao sa dvadesetak metara, gađao je same rašlje, ali je Kurtoa još boljom intervencijom uspeo da izbaci loptu u korner.

I to se ispostavilo kao "poslednji trzaj" Brazilaca, koji su na kraju morali da čestitaju zasluženu pobedu Belgijancima!