U smiraj 2018. - Nole ponovo kralj, zlatni vaterpolisti i odbojkašice, košarkaše čekamo!

> 18:42

Još jedna sportska godina ostaje iza nas, vaterpolisti i odbojkašice ponovo na visokom nivou, košarkašima je ostao korak do Svetskog fudbalera, dok kod fudbalera podeljena mišljenja - Zvezdina evropska jesen a sa druge strane Topčidera, tmurno.

Partizan dobio novogodišnji poklon pre ponoći - Nikola Janković u crno-belom!

Gotova je još jedna godina za nama, za sportiste uspešna. Veliki broj medalja, srećnih lica i uspešnih sportista su ubeležile ovu godinu.

Prvo ćemo početi od našeg najvećeg, Novaka Đokovića.

Novak Đoković nije bio u prvih deset na početku godine i ispadanje u četvrtom kolu Australijen opena, nije delavalo obećacajuće. Povreda lakta je i dalje bila agonija ali...Ne bi naš teniser bio najbolji i tu gde jeste.

Indijan Vels, Majami, Monte Karlo, Barselona, Madrid, Rim i Rolan Garos nisu završeni dobro. Novak je ispadao na svim turnirima a onda prvi znaci povratka na Kvinsu. Đoković je došao do finala gde je izgubio od Marina Čilića. Sledeći turnir svi znaju koji se igra - Vimbldon.

Nestvaran tenis Novaka u Londonu, redom su padali Sandgren, Sebaljos, Edmund, Hačanov, Nišikori, Nadal i Anderson.

Usledio je Toronto, Novak je u trećem kolu izgubio od Cicipasa da bi potom vezao trijumfe na Sinsinatiju, Ju Es Openu i Šangaju, Osvajanjem Sinsinatija, Novak je zaokružio svoje uspehe osvajanjem poslednjeg velikog turnira, kojeg nije imao u svojoj riznici i postao je vlasnik zlatnog slema.

Godinu je završio porazima u finalima Pariza i Londona ali je ponovo postao najbolji igrač na svetu.

Ponovo Vaterpolisti i ponovo zlato.

Vaterpolo reprezentacija Srbije je ponovo obradovala naciju osvajanjem Evropskog prvenstva u Barseloni. Tim Dejana Savića obara sve rekorde pa se dominacija nastavlja - 29 trofeja za 12 godina, od toga 23 zlata.

U finalu, savladana je Španija nakon peteraca - 12:10. Ovo je bila 302. pobeda naše selekcije od osamostaljenja (uz 14 remija i 46 poraza).

Pored ovog trofeja, osvojena je vrlo ubedljivo i zlatna medalja na Mediteranskim igrama u Taragoni.

Naredna 2019. će biti važna, finalni turnir Svetske lige će se igrati u našem gradu pa će to biti prilika za 30. trofej našeg tima od osamostaljenja.

Odbojkašice Srbije su napravile veliki rezultat u Japanu, osvojivši zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu. U velikom finalu izabranice Zorana Terzića pobedile su Italiju sa 3:2.

Srbija je na putu do finala izgubila samo dva puta i to protiv Japana i Holandije u drugoj rundi, kada je već obezbedila mesto na fajnl-sisku. Da će ući u istoriju srpske odbojkašice nagovestile su već na početku, kada su vezale sedam maksimalnih pobeda, što nije pošlo za rukom nikome još od 1994. godine.

Plave dame su prva selekcija koja je ujedinila evropsku i svetsku titulu, još od Sovjetskog Saveza u sezonama 1989. i 1990. godine.

Odbojkaši Srbije nisu imali sreće, osvojili su tek četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u odbojci koje se igralo u Italiji i Bugarskoj. Naš tim je igrao dobro tokom celog turnira, dobijali su redom velike protivnike a onda dva loša meča koja su uticala na dalji tok takmičenja. U polufinalu su nas dobili Poljaci, da bi u meču za treće mesto Amerikanci bili jači pa je naš tim završio takmičenje bez medalje.

Takođe, fudbalska reprezentacija Srbije je ostvarila veliki uspeha tako što se kvalifikovala na Svetsko prvenstvo u Rusiju. Međutim, ono što godinama ne može da se promeni jesu odnosi unutar tima. Pa je tako, čovek koji je odveo naš nacionalni tim na Mundijal, Slavoljub Muslin smenjen pre samo godinu dana, a na njegovo mesto je doveden Mladen Krstajić koji nije ostao upamćen po dobrome.

Ono što će ostati upamćeno od celog Mundijala jeste pobeda protiv Kostarije, prokockan trijumf protiv Švajcarske i neubedljiva, neborbena igra protiv Brazila a ono šta se dešavalo nakon Rusije nećemo komentarisati.

U klupskom svetu, crveno-bela jesen je obeležila klupsku scenu. Fudbaleri Crvene zvezde su se okitili titulom prvaka Srbije, Partizan je osvojio Kup. Crveno-beli su se potom kvalifikovali u grupnu fazu Lige šampiona, da bi u tom takmičenju osvojili zlata vredna četiri boda. Savladali su Liverpul, i odigrali nerešeno sa Napolijem na domaćem terenu.

Na gostovanjima su primali dosta golova ali opšti utisak je dobar s obzirom na protivnike.

Na drugoj strani Topčidera ništa dobro. Partizan je smenio trenera Miroslava Đukića i doveo Zorana Mirkovića, i može se reći da su crno-beli pali ispit na polusezoni. Neubedljiva igra, malo bodova i dosta promašaja su utisak koji je ostavljen u Humskoj. Navijači žele samo jedno - UPRAVA NAPOLJE.

A mi se nadamo, da ćemo u novoj, 2019. godini imati dosta dobrih rezultata, i da će biti bolja nego prethodna.

Došlo je vreme da i najbolji ukrste koplja!

Flojd egzibiciju završio za dva minuta, Japanac nokautiran počeo da plače! (VIDEO)

Pored nacionalnog, Srbija dobija i Stadion siti!