Reprezentacija Srbije na najbolji način je započela takmičenje na Svetskom prvenstvu

Odličan start naših hokejaša, Novaković briljirao, Belgija pregažena

> 22:16

Hokejaška reprezentacija Srbije pobedom je počela učešće na Svetskom prvenstvu Druge divizije Grupe A, pošto je u prvom kolu pobedila Belgiju 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Dvostruki strelac za Srbiju bio je Petar Novaković, dok su po jedan postigli Nikola Kerezović i Marko Sretović. Strelac jedinog pogotka za Belgiju bio je Bili Denis.

Borba za Evroligu, Bokan u Barseloni kod Bartomeua

Selekcija Srbije je na pravi način iskoristila dva igrača više, pa je vođstvo doneo Novaković u 15. minutu. Već na startu druge trećine na 2:0 povisio je Kerezović posle odlične asistencije Lukovića.

Sve što su Belgijanci uspeli da urade je da preko Denisa postignu počasni gol i smanje prednost selekcije Srbije na 2:1. To, medjutim, ni na koji način nije poremetilo srpske igrače koji su odlično odigrali u nastavku. Najpre je Sretović na asistenciju vrlo raspoloženog Novaković povećao prednost na 3:1, da bi konačan rezultat postavio upravo Novaković svojim drugim golom u 53. minutu.

Naredni protivnik Srbije je selekcija Kine, a taj meč na programu je u utorak sa početkom u 16.30 minuta. U prvoj utakmici dana Australija je bila bolja od Islanda sa 3:0, dok u poslednjoj utakmici prvog dana snage će odmeriti Holandija i Kina. Srbija - Belgija 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Strelci za Srbiju: Petar Novaković (u 15. i 53. minutu), Nikola Kerezović u 22. minutu) i Marko Sretović (u 39. minutu). Strelac za Belgiju: Bili Denis (u 31. minutu).

SRBIJA: Ranković, Mitić, Luković, Ilić, Cvik, Bjelogrlić, Brkušanin, Crnogorac, Podunavac, Sabadoš, Vučurević, Sretović, Anić, U. Novaković, P. Novaković, Kerezović, Đumić, Vukićević, Subotić, Čengeri, Radosavljević, Mirković.

BELGIJA: Jansen, Legrand, Debis, Paulus, roland, Kolodžejžik, Verelst, Neven, Distate, HEnri, de Smet, Bremer, Veršev, Mekkan-Kopens, van den Bogert, Delbrasine, Pelegrims, van Espen, Koljašnikov, Milpas, Džejms, Klusen.