Norveški timovi Storhamar Dragons i Sparta Voriors odigrali su najduži meč u istoriji hokeja

MEČ OD DVA DANA: Najduži hokejaški meč u istoriji odigran u Norveškoj! (VIDEO)

> 11:38

Igrali su, igrali, igrali... do sutra! Baš to se desilo hokejašima norveških timova Storhamar Dragons i Sparta Voriors. Oni su duel završili nakon osam i po sati provedenih u ledenoj dvorani. Efektivno se igralo 217 minuta i 14 sekundi, bilo je osam produžetaka, što je najduža utakmica u istoriji hokeja. Duel na Hamar Ol-Amfi stadionu u Hamaru počeo je u šest sati popodne po lokalnom vremenu, a završio se u 2:32 sata ujutro.

U maratonskom duelu trijumf su ostvarili Storhamar Dragonsi, nakon što je Joakim Jensen uspeo da postigne pobednički gol u osmom produžetku meča. Prethodni najduži meč u hokeju odigran je 1936. godine u NHL, kada su Detroit Red Vingsi pobedili Montreal Marunse rezultatom 1:0 u finalu Stenli kupa posle 176 minuta igre i šest produžetaka.

Još sporta:

PARTIZAN NE BRINE ZA BUDUĆNOST: Kadeti rasturili Romu sa četiri laka gola!

NE MOŽE OVO U SUPERLIGI: Neuspela 'panjenka' i veliki promašaj! (VIDEO)

TEŠKOM MUKOM DO POBEDE: Britanac namučio Noleta, ali nije uspeo da ga iznenadi!

VELIKA POMOĆ SUDIJE: Real do rekorda, Ramos junak, ali u senci očajne odluke! (VIDEO)