Estoncima u Beogradu hladnije nego u Talinu, -26

> 22:08

Ubedljiva pobeda naše selekcije, +26.

Ronaldo: Srećan sam što sam napokon pronašao put do mreže!

Dobro je naša reprezentacija otvorila ovaj duel. U odnosu na meč sa Grčkom, video se značajan pomak u samom pristupu u odbrani a I šut sa distance je bio u većem procentu. Estonci su parirali skoro celu prvu četvrtinu, ali je ulazak Miroslava Raduljice uneo malo svežine pa nisu imali toliko rešenja za njega.

Dragan Milosavljević je bio sjajan u odbrani pa su Estonci imali problema na prevodu dok je on bio u igri. Sredinom prvog perioda, Bogdan Bogdanović je izašao iz igre I vise ga nismo videli na parketu. U odnosu na utakmicu sa Grčkom, Marko Simonović I Stevan Jelovac su dobili veću minutažu pa su se na parketu našli već u prvoj četvrtini. Nakon prvih 10 minuta, +6.

Dobro je naš tim počeo I drugu četvrtinu. Čvrstina u odbrani I duža klupa su ipak presudile, kao I sam kvalitet koji se ne dovodi u pitanje. Kako je utakmica prolazila, šut naših protivnika je bio sve lošiji I procenti su padali. Intenzitet je rastao a to je, naravno odgovaralo našim reprezentativcima.

U par situacija smo videli da je Bjelica prenosio loptu I u saradnji sa Raduljicom kreirao igru. To je otvaralo nove opcije u napadu s’obzirom na to da je Bjelica uglavnom bio uspešan nakon prvog koraka, a ostali igrači su znali da iskoriste stvorenu prednost. Upravo su te stečeni prednosti timu Aleksandra Đorđevića doneli, u tom trenutku najvećih, +16 pa je posle prvih dvadeset minua Srbija vodila 45:29.

‘Orlovi’ su početkom trećeg perioda napravili seriju 14:3 I otišli na velikih 27 razlike. Estonija je u tim momentima delovala nemoćno. Koga god da je Đorđević ubacio u igru, pravio je problema gostima. Protok lopte u napadu je bio na visokom nivou pa su bez većih problema naši igrači ostajali sami na šutu sa distance, što su znali da kazne. Bjelica I Lučić su započeli seriju, Nedović I Jelovac je nastavili. Srbija je treći period dobila sa 29:11 I imala velikih +34.

Poslednji period je bila čista formalnost. Intenzitet je opao pa su se u jednom momentu naši reprezentativci opustili. Međutim, na reakciuju selektora Đorđevića, ponovo se napravi mini-serija I Srbija prebaci tu granicu od 30 razlike.

Ipak, gosti su uspeli da ublaže poraz iskoristivši opuštanje naših reprezentativaca.

SRBIJA – Estonija 91:65.

Najefikasniji u našem timu je bio Nemanja Bjelica sa 14 poena. Lučić je postigao 11 dok sup o 10 dodali Raduljica I Jelovac.

Na drugoj strani, Kajupank je postigao 17 poena.

Našoj reprezentaciji u prilog idu porazi Gruzije od Grčke I Izraela od Nemačke.