Srbiju progutao Krit

> 22:11

'Orlovi' nisu uspeli da zabeleže bitnu pobedu protiv Grčke.

Srbija ipak ispred Hrvatske!

Reprezentacija Srbije je na Kritu izgubila od Grčke u prvoj utakmici četvrtog prozora za prolaz na Svetsko prvenstvo u košaraci naredne godine u Kini. Heleni su bili bolji od naših reprezentativaca rezultatom 70:63 (16:18, 19:14, 16:15, 19:16).

Oba tima su meč otvorila šutevima van linije 6,75. Kalates je pogodio dve, na drugoj strani Jović i Bogdanović su pogađali pa je Srbija vodila 13:12. Međutim ušlo se u negativnu seriju. Usledili su promašaji našeg tima pa su Grci preokrenuli.

Bogdan je nastavio da forsira i maši, dok je na drugoj strani prednost doneo Papanikolau. Na parketu se našao Bjelica koji je preokrenuo i doneo 'Orlovima' +3, 21:24.

Grci su bolje ušli u finiš prvog poluvremena. Nakon tri lične greške Kalatesa, Slukas je preuzao palicu i doneo svom timu prednost na poluvremenu.

Uspavano su naši počeli drugo poluvreme pa su domaći vođeni sjajnim procentom za tri poena, preko 50%, otišli na najvećih +12, 48:36. U tim momentima su Grci izgledali fantastično.

Đorđević je u igru vratio Bogdanovića i Kalinića, zaigrali smo bolje u odbrani pa je nekoliko vezanih poena Nedovića Srbija došla na -2, 49:47.

Ipak, poslednji period nismo dobro počeli ali je Bogdanović trojkom prekinuo seriju za 55:54. Nakon traljavog napada Micić je pogodio za 57:57, i kada je sve izgledalo da će Srbija uspeti da se vrati, Jović je promašio čist zicer i kao da su Heleni dobili krila tim promašajem i utakmicu su furiozno priveli kraju.

Tri minuta Srbija nije uspela da postigne poen, falilo je čvrstine u napadu, dosta smo se oslanjali na Bogdanovića i možda je to bio osnovni problem našeg tima. Grci su u poslednjih minut i po imali 8 poena razlike, bilo je previše i naš tim nije uspeo da sustigne tu prednost.

Bogdanović je imao 19 poena, Jović 11, a Bjelica je imao 9 poena, 12 skokova i 5 asistencija. Na drugoj strani je Kalates upisao 15 poena, Printezis 15, a Slukas 11.

Srbija je ovim porazom sada na 4 pobede i 3 poraza, i dalje smo na poziciji koja vodi na Mundobasket, ali nam prete reprezentativci Gruzije i Izraela koji su na 3 pobede i 4 poraza.

Srbija nakon ovog poraza ima 4-3, ali u korist ide pobeda Gruzije protiv Izraela pa obe reprezentacije imaju po 3-4. Ubedljivo prve su Nemačka i Grčka sa 7-0.

Narednu utakmicu Srbija igra sa Estonijom u nedelju od 20:15 u Hali Pionir.

Da li je ovim priznao grešku jer je napustio Evropu?

Kežman uspeo - ovo je nova otkupna klazula za Sergeja!