Ništa od plej-ofa: Najgori tim Evrolige bolji od Radonjićevog Bajerna!

> 21:11

Košarkaši Darušafake pobedili su Bajern na domaćem parketu rezultatom 92:87 u pretposlednjem, 29. kolu Evrolige.

Kada je nacionalni tim nešto posebno: "Igranje za reprezentaciju ne može da se poredi sa Evroligom i NBA"

Darušafaka se osvetila Bajernu za poraz od 46 razlike koji su im Bavarci naneli u Minhenu u ranijem delu ove sezone.

Tim Dejana Radonjića je upisao četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i tako ostao bez pobede u meču u kojem se očekivalo da trijumfuju, s obzirom da su za protivnika imali najgoru ekipu Evrolige.

Gosti su furiozno počeli meč i prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 27:14, ali je Darušafaka uspela da uhvati priključak i na poluvreme ode sa minusom od šest poena.

Početkom drugog poluvremena gosti su otišli na novih +14, ali je turski predstavnik korak po korak smanjivao zaostatak, a onda i krajem meča došao do prednosti. Ipak, u poslednji minut se ušlo sa dosta drame.

Peteri Koponen je uspeo da vrati Bajern u život i pogodi trojku za -1 na 20 sekundi do kraja. Fauliran je Toni Daglas, koji je promašio drugo slobodno bacanje. Bajern nije uspeo da zagradi, pa je Daglas došao do ofanzivnog skoka.

Amerikanac je ponovo promašio drugi penal, pa je Koponen imao priliku da trojkom odvede meč u produžetak. Nažalost po Bavarce Finac je promašio, a Dačka je okončala meč u svoju korist.

Bajern je porazom izgubio i teoretske šanse da se nađe u evroligaškom doigravanju.

Kod Turaka su se istakla dva igrača – Toni Daglas je imao 26 poena, šest skokova i pet asistencija, a Džeremi Evans 20 poena i sedam skokova. Dobar je bio i Kartal Ozmizrak sa 13 poena i sedam uspešnih dodavanja.

Kod protivnika najefikasniji je bio pomenuti Koponen sa 23 poena. Nihad Đedović je ubacio 20, a odličan je bio i Stefan Jović sa deset poena i sedam asistencija.

Nemanja Dangubić je za 17 minuta promašio sva tri šuta koja je uputio, dok je Vladimir Lučić imao devet poena i pet uhvaćenih lopti.

U istom terminu 29. kola CSKA iz Moskve je po drugi put pobedio Himki, ovoga puta na gostovanju. Moskovljani su slavili rezultatom 80:72 i pobedom obezbedili drugo mesto regularnog dela EL.

CSKA je već u prvoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti, a dobru igru i rezultatsku prednost su držali sve do kraja utakmice.

Himki je početkom poslednje četvrtine bio i na -17, ali je do kraja meča uspeo da smanji na "samo" osam poena zaostatka.

Goste su do pobede vodili Nando De Kolo sa 14, Kajl Hajns sa 12 i Kori Higins sa 11 poena. Na drugoj strani istakli su se Aleksej Šved sa 17 i Džordan Miki sa 15 poena.

Srpski plejmejker Stefan Marković nije bio u rotaciji, dok je Čarls Dženkins upisao dva poena za 18 minuta na parketu.

Oglasio se FSS: "Nije jasno zašto se iskrivljuje istina u vezi sa ovim slučajem"