EK: Partizan parirao samo 20 minuta

> 23:00

Partizan izgubio od Valensije sa 79:71, na gostovanju u Španiji.

Venger otkrio ono što su svi čekali: Vraća se!

Još jedna utakmica u kojoj su izabranici Nenada Čanka odigrali dobro u prvih dvadeset minuta završena je porazom.

Partizan je na jednom od "najtvrđih" domaćih terena u Evrokupu poražen od Valensije rezultatom 79:71 (20:21, 23:19, 21:14, 15:17), pa posle trećeg kola u Grupi C ima skor 1-2.

Počelo je dobro za crno-bele. Partizan je u prvih deset minuta držao visoke procente u šutu za dva (7/10), a ekipu su "vukli" Markus Pejdž i Vanja Marinković.

Dobru igru iz prvog kvartala gosti su preneli i na drugu četvrtinu, tako da su posle 15 minuta igre stigli do svoje najveće prednosti na večerašnjoj utakmici (29:36).

U poslednjih pet minuta prvog poluvremena viđen je pad u igri Partizana. Valensija je napravila seriju 14:4 i preokrenula rezultat u svoju korist pre odlaska na odmor.

Treća četvrtina pokazala se presudnom za konačan ishod večerašnje utakmice. Valensija je u jednom momentu otišla na +14 i sa dvocifrenim kapitalom (64:54) ušla u poslednju deonicu.

Uspeo je Partizan da uhvati priključak, igrala se utamica "na dva poseda", ali puleni Nenada Čanka ipak nisu imali snage za kapitalni skalp u hali "Pabelon Fuente de San Luis".

Markus Pejdž (14 pts, 2 as) i Aleksej Nikolić (12 pts, 4 as) bili su jedini dvocifreni u ekipi Partizana, a po osam poena imali su Aleksandar Aranitović, Vanja Marinković, Strahinja Gavrilović i Đorđe Gagić (8 sk).

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Vil Tomas sa 17 poena, a pratio ga je Majk Tobi sa 15 poena i 5 skokova.

Valensija je nakon večerašnjeg trijumfa zadržala maksimalan učinak (3-0) i ostala lider u Grupe C ispred Asvela i Zenita koji imaju po dve pobede. Partizan kao i Trento ima jednu pobedu i dva poraza, a poslednju poziciju u Grupi C zauzima Turk Telekom koji ne zna za trijumf.

U sledećem kolu Partizan dočekuje Asvel, Zenit ekipu Valensije, a Turk Telekom će prvu pobedu tražiti na gostovanju Trentu.

Prijović: Mitrović i ja se dobro slažemo na terenu, ali ja nisam Koperfild da postignem gol za dva minuta