Simonović i Zenit izborili majstoricu!

> 18:29

Nakon poraza u Italiji, četa Vasilija Karaševa su na svom parketu savladala Ređo Emiliju rezultatom 91-77.

Vučelić: Odlukom disciplinske komisije FSS ugroženo je zagarantovano ustavno pravo slobodne misli i govora...

Zenit je meč prelomio tek u poslednjem kvartalu, nakon 20 minuta su prednost od četiri poena imali gosti, domaćin je pred poslednjih 10 minuta došao do preokreta i četiri poena viška, da bi u odlučujućem periodu Zenit odigrao jako dobro, te su na kraju i zasluženo slavili.

Istakao se Jevgenji Voronov sa 22 poena i osam skokova, pratili su ga Kajl Kjurik sa 16, Malkom Grifin sa 12 (7as) i Marko Simonović sa 11 postignutih poena.

U poraženom sastavu po 13 poena su upisali Markoišvili i Džulijan Rajt, 12 su dodali Džajlin Rejnolds i Kris Rajt.

Tako su košarkaši Zenita poravnali u seriji, odluka o tome ko će u narednu fazu biće donešena u Italiji.