Budućnost sigurna - Partizan će ipak na Zvezdu?

> 21:42

Košarkaši Budućnosti pobedili su Mega Bemaks na gostovanju rezultatom 77: 70 u okviru pretposlednjeg, 21. kola ABA lige.

Đorđević rekao DA!

Budućnost se pobedom izjednačila sa Cedevitom po učinku na drugom mestu ABA, ali ostala na trećoj poziciji zbog goreg međusobnog skora.

Kolo pre kraja situacija oko polufinala ABA lige je vrlo jasna – ukoliko Podgoričani savladaju Cibonu na domaćem terenu u poslednjem kolu ostaće treći i ići će na megdan Cedeviti u polufinalu, dok će Partizan kao četvrti igrati sa Crvenom zvezdom.

Da bi crno-beli izbegli "večitog" rivala potrebno je da Budućnost kiksira u Crnoj Gori, kao i da Partizan savlada FMP na gostovanju u poslednjoj rundi. Cedeviti je za sigurnu drugu poziciju potrebna pobeda protiv Mornara na domaćem terenu u poslednjem kolu, pobeda koja se veoma izvesna.

Što se tiče utakmice, Budućnost je dobro otvorila meč i dizala razliku iz četvrtine u četvrtinu. Mega je imala rezultatski egal početkom druge deonice, ali su gosti uspeli da nedugo zatim dođu i na +10.

Prednost Podgoričana je u poslednjoj četvrtini otišla i na 15 poena, a izabrnici Dejana Milojevića nisu imali odgovor na pre svega dominantnog centra Gogu Bitadzea, trenutno pozajmljenog igrača upravo Mege.

Gosti su čuvali prednost tokom četvrte četvrtine i bez ikakve drame došli do zaslužene pobede.

Pomenuti Bitadze je bio najbolji akter meča i na kraju imao 22 poena (8/12 iz igre) i osam skokova. Edvin Džekson i Noris Kol su ubacili po 12, dok je Erl Klark imao deset poena i osam skokova, uz očajnih 2/10 iz igre.

Kod domaćina solidne partije su imali Edin Atić sa 15 i Zoran Nikolić sa 14 poena. Atić je dodao i 11 skokova i šest asistencija, dok je poprilično podbacio Adam Mokoka, koji je šutirao 3/12 uz indeks korisnosti od -7.

Budućnost meč poslednjeg kola protiv Cibone igra 17. marta u "Morači", dok se Mega oprašta od ove sezone ABA gostovanjem Zvezdi dan ranije.

Roni Osaliven ispisuje istoriju! (VIDEO)

Zasedanje sutra - Koji su naredni koraci?