Mlada selekcija srpskih vaterpolista igra utakmicu sa Hrvatskom

Srbi slavili protiv Hrvata na uvodu Uskršnjeg turnira u Miškolcu

> 12:45

Mlada selekcija Srbije u vaterpolu sastavljena od dečaka do 15 godina starosti pobedila je ekipu Hrvatske u prvom kolu Uskršnjeg turnira u mađarskom gradu Miškolcu. Ovo je ujedno i prva pobeda selektora Zorana Mijalkovskog na njegovoj debitantskoj utakmici na klupi selekcije Srbije.

Nakon izuzetno loše otvorene utakmice u prvoj četvrtini tokom koje su Hrvati poveli rezultatom 3:0, naša selekcija je smogla snage da sustigne prednost pa se u drugu četvrtinu ulazi rezultatom 5:5. Ipak, u trećoj četvrtini stvari dolaze na svoje mesto, a naši mladi momci su ovaj period igre dobili rezultatom 3:1, pa su naši poveli rezultatom 8:6.

Do kraja utakmice nije bilo više golova, pa su naši momci ostvarili važnu pobedu.

Varkulja, Mitrović, Bucan, Milojević, Nikola Cvetković i Mitović su bili strelci za Srbiju sa po jednim golom, dok je Miloš Cvetković postigao dva gola. Kod Hrvata su to bili Dedić, Tomasovićsa po jednim i Brajnović i Babić sa po dva pogotka.

Danas od 15.30h igraju Mađarska i Crna Gora, a od 17h snage će odmeriti ekipe Italije i Hrvatske.