Partizan je u večitom derbiju savladao Crvenu zvezdu sa 7:6

Partizan srušio večitog rivala u neizvesnom meču na Banjici!

> 21:36

U prvom kolu Superlige Srbije, Partizan je u večitom derbiju savladao Crvenu zvezdu sa 7:6 (1:0, 0:2, 4:1, 2:3). Nakon dva različita, ali podjednako neizvesna poluvremena, Partizan je izašao kao pobednik. U prvom poluvremenu, posebno su se istakli golmani oba tima, Lazar Dobožanov  i Aleksandar Kralj, i svojim odbranama doprineli da u prvih 16 minuta na Banjici padne svega tri gola. Jedinim golom u prvoj četvrtini, crno-bele je posle dobre akcije u vođstvo doveo igrač desne strane Đorđe Tanasković. U prva tri minuta nastavka, Zvezda je preko Ćorića i Draškovića preokrenula na 2:1.

Na početku treće deonice, igrači Partizana su zaigrali znatno bolje, i u svega tri minuta postigli tri pogotka. Strelci su bili Repanović, Janković, a sjajnu seriju je završio Nikola Jakšić, pogotkom iz peterca.  Do kraja treće četvrtine po jedan gol su postigle obe ekipe, i Partizan je na odmor otišao sa dva gola prednosti (5:3). Na poćetku poslednje četvrtine, crveno-beli su pogotkom smanjili prednost Partizana preko Tankosića, ali već u narednom napadu  Ognjen Stojanović je silovitim šutem savladao Kralja za vođstvo crno-belih od 6:4. Na tri minuta pre kraja Filip Janković je svojim drugim pogotkom povisio na 7:4. Do kraja meča, Crvena Zvezda je postigla dva pogotka, ali Partizan je finiš meča ipak držao pod kontrolom, i odneo tri boda koja ove sezone imaju poseban značaj, jer se ne igra plej-of.