Partizan je zabeležio prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone

PRVI TRIJUMF U LŠ: Partizan savladao Hanover i preskočio ga na tabeli!

> 20:28

Partizan je zabeležio prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone. U osmom kolu B grupe na svom bazenu pobedio je Hanover sa 13:9 (6:2, 3:2, 3:3, 1:2) i prestigao ga na šestom mestu na tabeli. Crno-beli su od početka zaigrali vrlo ozbiljno protiv rivala, koji je znao da namuči i favorite, a ove sezone osvojio je bod protiv Juga u Dubrovniku. Partizan je maestralno odigrao prvo poluvreme, u kome je stekao pet golova prednosti. U trećoj deonici Hanover je uspeo da uspostavi ravnotežu u igri i uz bolju realizaciju priđe na 10:7, pre svih zahvaljujući Darku Brguljanu , strelcu pet od sedam golova nemačkog tima u prva 24 minuta. Međutim, crno-beli su brzo vratili prednost sa ppoluvremena, svoja poslednja dva napada u trećoj četvrtini završili su golovima, a posebno jak utisak ostavio je Nikola Lukić, koji je u poslednjoj sekundi, sa pola terena, savladao Konga sa 12:7.

U poslednjoj četvrtini crno-beli su uspešno završili posao, nisu dozvolili da im se desi ono što i u Hanoveru, kada su pet minuta pre kraja vodili baš sa 12:7, a na kraju je nemački tim osvojio bod (12:12). Ovaj put priča je imala srećan kraj za crno-bele. Partizan sad drži peto mesto na tabeli sa četiri boda, Hanover ima tri i nalazi se na poslednjoj, šestoj poziciji. Trener Partizana Zoran Milenković je posle utakmice kazao:

– Na početku utakmice smo uradili nešto što je neverovatno. Bez golova sa igračem više stekli smo veliku prednost. Od početka do kraja momci su igrali vrlo zrelo, održavali svoj ritam, bez padova i došli do pobede koja ovom timu mnogo znači, pogotovo kad se zna u kakvim uslovima radi. Ovi momci zaslužuju podršku, čestitam im na pobedi, istrajnosti, na tome što dostojno reprezentuju Partizan u Evropi, a čestitke zaslužuju i moji saradnjici u stručnom štabu Nebojša Antonović i Miodrag Mirović.

Još sporta:

RASTAJE SE SA JUVENTUSOM: Sjajnog Argentinca ćemo gledati u dresu Barse ili Reala!

"TOBDŽIJE" USKORO U NOVOM RUHU: "Puma" predstavila novi dizajn dresova Arsenala! (FOTO)

ODBIO ASTON VILU: Ostao u Zvezdi i postao šampion Evrope!

A U ZVEZDI NIJE VALJAO: Sada je u sjajnoj formi i seli se u redove "Građana"!

MAMI UZDAHE: Šarapova opet osvaja svojom lepotom! (FOTO)