Srbija je odbranila titulu u Svetskoj ligi.

Sjajna uvertira za Svetsko prvenstvo! Delfini odbranili titulu u Svetskoj ligi!

> 16:17

Reprezentacija Srbije pobedila je Italiju u finalu ovogodišnjeg izdanja Svetske lige, rezultatom 10:9 i odbranila titulu!

Nije dobro utakmica počela po Delfine, jer su Italijani poveli sa neverovatnih 4:0, ali je gol Stefana Mitrovića na kraju prve četvrtine bio dovoljan da se naša reprezentacija vrati u igru.

U drugoj četvrtini Srbija je pre svega sjajnom odbranom, koja nije dozvolila "Azurima" da postignu gol, a onda i golovima Pijetlovića i Prlainovića uhvatila potpuni priključak, da bi na startu drugog poluvremena stigli i do izjednačenja golom Subotića.

Nakon toga su se i Italijani probudili, a tačku na rezultatsku klackalicu stavio je Pijetlović golom za konačnih 10:9.

Najefikasniji pojedinci u našem timu bili su Pijetlović i Mitrović sa po tri gola, a Gavril Subotić je postigao dva izuzetno važna pogotka.

Novom titulom u Svetskoj ligi Srbija je napravila sjajnu uvertiru za Svetsko prvenstvo koje će sredinom jula biti održano u Budimpešti.