Vaterpolisti mađarskog Solnoka novi su šampioni Evrope!

Prlainović, Aleksić i Gocić pokorili Evropu!

> 18:27

Po prvi put, u 96 godina dugoj istoriji kluba, Solnok je u finalu fajnal-siksa u Budimpešti, u sjajnom ambijentu pred 10.000 navijača, pobedio dubrovački Jug rezultatom 10:5 i tako se popeo na tron. U finalu su briljirali srpski reprezentativci. Andrija Prlainović i Milan Aleksić su postigli po tri gola, dok je Živko Gocić, kapiten ekipe, bio strelac jednog pogotka. Prlainoviću je ovo četvrta titule Lige šampiona sa različitim klubom, a Gociću prva u karijeri!

Jug je vodio na kraju prve četvrtine, iako je Solnok poveo golom Prlainovića, a na početku druge četvrtine bilo je i 3:1.

Ipak naši reprezentativci koji nastupaju za mađarski Solnok bili su i više nego sjajni pa su preokrenuli rezultat, a gol Solnoka je čuvao legendarni Nađ.

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 8:5 za Solnok, da bi u poslednjoj četvrtini ekipa Solnoka dodao gas i došao do istorijske titule.

Direktno iz svlačionice Solnoka, specijalan pozdrav za čitaoce Supersport365 portala uputili su naši zlatni asovi