Đoković je prošle sezone izgubio u polufinalu, pa bi ulaskom u finale ili eventualnim osvajanjem trofeja, došao sasvim blizu neverovatne granice od 17.000 bodova

Novak u Šangaju juri novi neverovatan rekord!

> 12:47

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ostao je na današnjoj ATP listi bez 360 bodova osvojenih u Šangaju prošle godine, jer je masters u Kini tada igran nedelju dana ranije.

Novak je na prošlonedeljnoj listi imao 16.145 bodova, a danas ima 15.785, pa će mu biti dodat svaki bod od mogućih 1.000 koji ove nedelje osvoji na mastersu u Šangaju, na kojem startuje protiv Slovaka Martina Kližana.

Đoković je prošle godine poslednji poraz u sezoni pretrpeo baš u Šangaju i to u polufinalu ovog turnira od Rodžera federera 6:4, 6:4.

U slučaju da ove godine prođe u finale, ili čak osvoji turnir, Đoković će pomeriti granicu apsolutnog rekorda u broju bodova na ATP listi, a maksimum do koga može da stigne u nedelju je neverovatnih 16.785!

On je jedini teniser koji je ikada prešao 16.000 poena, a s obzirom da su mu do kraja sezone ostali još masters u Parizu i masters kup u Londonu, turniri koje je Nole osvojio prošle godine, dalja pomeranja u ovoj godini su gotovo nemoguća. Gotovo nemoguća, jer postoji mogućnost da se prijavi na neke manje turnire i osvoji još koji bod, ali to sigurno neće uradiiti.

Dakle poželimo Novaku trofej u Šangaju i dolazak do najboljih poslednjih godinu dana u istoriji modernog tenisa.