Posle maksimalne pobede nad Špancem (7:6, 6:3, 6:4) Novak će u osmini finala Ozi opena igrati protiv Žila Milera iz Luksemburga, koji je iznenadio Džona Isnera (3:0)

AO: Očekivan trijumf Novaka nad eks Aninim dečkom! (VIDEO)

> 10:33

Posle lakih trijumfa protiv Aljaža Bedenea i Andreja Kuznjecova Novak Đoković je u arhivu poslao i nekadašnjeg "srpskog zeta" - Fernanda Verdaska dobivši ga 3:0 (7:6, 6:3, 6:4).

Iako ga reket nije slušao u momentima kada je mogao da brejkne Verdaska, Novak je posle 2 sata i 43 minuta uspeo da upiše pobedu i obezbedi plasman u osminu finala prvog gren-slema sezone.

3. SET

Opet je prvi servira Španac... Prvi put je gem dobio za minut-dva, bez muke. Isto čini i Nole u sledećem gemu...

Verdasko je još jednom spašava svoj servis, a Nole ima užasan procenat realizacije brejka (1/14). Neverovatno!

Posle 26 minuta igra u 3. setu i ukupno dva sata igre Nole dolazi do brejka. Vodi sa 3:2 i servira. Sve kasnije bila je rutina, iako se iskusni Verdasko nije predavao.

2. SET

Prvi servis u setu imao je Nole i brzo ga je regulisao. U prvom servisu Verdaska u drugom setu opet se igrao tenis, ali je Novak konačno uspeo da ga brejkne. Međutim, već u sledećem gemu, Novak potpuno staje... Verdasko ima 40:0 i šansu da vrati brejk.Opet, sa tri vezana asa, uz demonstraciju mentalne stabilnosti Nole dolazi do izjednačenja.

Bez grimase na licu, iako je gubio 0:40 Đoković uzima gem!

Seriju prekida Verdasko sa još nekoliko asova, ali na isti način, s "nulom" Novak polako završava posao i u drugom setu.

Usput, Luksenburžanin Žil Miler je dobio Isnera sa 3:0 i sada čeka pobednika ovog duela.

Do kraja seta, i pored činjenice da Verdasko servira više od 200 km na sat. Novak posao završava na svom servisu. Ne greši, ne forsira već igra onako kako je potrebno. Istina, ovaj set nije toliko uzbudljiv kao prvi, ali, ruku na srce, niko od tenisera se neće potresti zbog ove činjenice.

Posle malo više od sat i po tenisa prvi nosilac u Melburnu ne koristi nove brejk lopte, a do sada ih je imao, verovali ili ne, deset (1/10), pa mora da servira za set. Nije mu to teško... Sa nekoliko servis vinera i vinera (15/9), i posle četiri set lopte rešava pitanje pobednika.

1. SET

Novak od starta napada Španca. Pogotovo kada ovaj servira, pošto svoje dobija ekspresno. Međutim, Nole za sada ne koristi činjenicu da Verdasko posle pet nepunih gemova ima 11 neiznuđenih grešaka.

Posle pet gemova Fernando je ima 14 (Novak 3) greške, ali zato Španac asovima čuva svoj servis. Ima ih tri, Nole ni jedan. Uostalom, da li mu i trebaju kada je u tri sevis gema Đoković izgubio samo jedan poen!

U famoznom sedmom gemu Nole je imao 40:15, ali do kraja nije uspeo da uzme Verdasku servis. Naravno, svoj servis Nole dobija bez problema. I u sledećem gemu je imao dve brejk lopte, ali je scenario isti - posle grešaka Verdasko odservira 2-3 odlična servisa i reši gem.

Novak do sada nije iskoristio ni jednu od šest brejk prilika. I do kraja seta nije imao ni jednu! Prvi brejk u setu, mini brejk. pravi Španac posle 12 neiznuđene greške Đokovića. Brzo je mini brejk vratio Nole...Posle sjajne skraćene dijagonale.

Najsmešnija situacija dogodila se kada je Fernando servirao za set poen... Servirao je, ali u svoje polje. Poklon je prihvatio najbolji teniser, pa će se prvi set završiti igrajući na razliku. Konačno, trećim mini brejkom Nole dolazi do set lopte. Na svoj servis... Ne koristi je pošto Španac pogađa spoljni deo linije. Čak šest brejkova je viđeno u tajbrejku, do rezultata 8:7 za Novaka.

Konačno... posle sat vremena igra, Novak je dobio prvi set!