Trijumfom u Buenos Ajresu na turniru serije 250 Španac se po broju titula na zemljanim terenima izjednačio na prvom mestu sa Giljermom Vilasom

STVARNO JE KRALJ ŠLJAKE: Nadal osvojio 46 titulu na najsporijoj podlozi!

> 07:13

On je u finalu lako savladao domaćeg takmičara Huana Monaka sa 6:4, 6:1 jedan sat i 28 minuta igre.

Time se Rafa izjednačio sa Giljermom Vilasom po broju titula na šljaci – obojica sada imaju po 46.

Posle poraza u polufinalu u Rio de Žaneiru, Nadal je do 65. trofeja u karijeri stigao bez izgubljenog seta, a na putu je imao samo Argentince – Arhuelja, Delbonisa, Berloka i sada Monaka.

Tokom celog meča Nadal se nije suočio ni sa jednom brejk loptom, a ključni je bio sedmi gem prvog seta, kada je Maljorčanin prelomio prvi set i do kraja meča je izgubio samo dva gema.

To je osma Nadalova titula iz Serije 250, a od ponedeljka će ponovo biti treći teniser sveta.

Izvor: B92/Blic