El Šenavi začarao gol, Urugvaj ipak slavio!

> 14:52

Golman Egipta je potpuno začarao gol ali nije izdrža. Egipat - Urugvaj 0:1.

Vreme je da postignem gol protiv Kostarike

Pravdu na ovom meču deli Bjern Kujepers iz Holandije, a naš Milorad Mažić postavljen je za četvrtog sudiju.

Mohamed Salah nije u startnih 11.

24' Veliku šansu propušta Suarez u 24. minutu, nakon kornera našao se potpuno sam u pet metara ispred gola, ali je šutirao pored gola. Zatresao je mrežu i mnogima se učinlo da je lopta u golu a da je sviran ofsajd jer reakcije nije bilo.

15' Nakon 15 minuta utakmice viđene su dve zanimljive situaciuje, prvo je u osmom minutu pokušao Kavani šutem malo izvan 16 metara u okvir gola, da bi četiri minuta kasnije i Trezege nešto lošije zahvatio loptu, ali ipak uputio ka golu Urugvaja, u obe situacije bez većih problema intervenisali su golmani.

Prvo poluvreme između Egipta i Urugvaja zavrešno je bez golova.

Svi su se nadali da će selektor Egipta uvesti Salaha početkom drugom poluvremena ali ni molitve nisu pomogle.

46' Samo što je počelo drugo poluvreme Urugvaj je napao. Luis Suarez je primio loptu po desnoj strani iiiii, promašio. Golman reprezentacije Egipta je sjajno skinuo pokušaj Suareza kome danas nije išlo baš najbolje.

72' Kavani je dodao Suarezu loptu u šesnestercu ali ponovo Suarez ništa nije uradio. El Šenavi je opet skinuo udarac fudbaleru Barselone.

Igrao se 82' minut, Hektor Kuper selektor Egipta je izvršio i treću izmenu tako da su sve nade da će Mo Salah ući u igru, potonule. Ovo je izazvalo veliko razočarenje među navijačima. Očigledno da ga selektor čuva za meč sa domaćinom.

83' Još jedna šansa za Urugvaj. Loptu dobija Suarez koji glavom spušta ka Kavaniju koji puca iz prve ali tu je El Šenavi još jednom. Fantastična parada golmana Egipta koji drži svoju ekipu u igri.

Egipat se branio, Urugvaj je napdao.

87' Fantastičan udarac Kavanija ali opet ništa. Napadač Urugvaja je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i pogodio stativu. El Šenavi je očigledno začarao svoj gol.

Ipak, stamenom odbrani je došao kraj i magija je skinuta.

89' Sančez je izveo korner a najviši u skoku je bio defanzivac Atletiko Madrida, Himenez koji je sigurno ubacio loptu u mrežu. Kockao se selektor Egipta Hektor Kuper sa taktikom da se povuče i brani do kraja utakmice. Pala je stamena odbrana Egipćana.

To je uglavnom bilo to. Egipat je u 93' probao da uradi nešto ali to je bilo to. Urugvaj je zasluženo slavio.

Bili su bolji. Egipat je igrao bolju odbranu, više su se fokusirali na defanzivnu ali nisu uspeli da izdrže. Faraon je falio.

Nismo gledali lepu utakmicu. Ovo je više bio meč nadmudrivanja ali opet nismo ostali uskraćeni da vidimo gol. Urugvaj je slavio 1:0 i u narednom kolu će imati priliku da zabeleži drugu pobedu protiv Saudijske Arabije, dok će se Egipat sastati sa direktnim rivalom za prolaz u narednu fazu, domaćinom Rusijom.