Betis u LE, Sevilja u kvalifikacije

> 09:35

Pretposlednje kolo španske Primere donelo nam je veliki gradski derbi Betis - Sevilja. Meč je završen bez pobednika (2:2), a ispostavilo se da je taj rezultat odgovarao i jednima i drugima. Betis je osigurao peto ili šesto mesto, deli ga sad sa Viljarealom, što znači da će na jesen ići direktno u grupnu fazu Lige Evrope. Istovremeno, Sevilja se ovim bodom obezbedila na sedmoj poziciji koja garantuje kvalifikacije i tako iskoristila poraz direktnog konkurenta Hetafea od madridskog Atletika (1:0).

Real tresao mrežu Selte šest puta

Mark Bartra je doveo "zeleno-bele" u vođstvo posle samo pet minuta, glavom je zatresao mrežu posle prekida koji je izveo Hoakin i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

Sevilja je izjednačila u 57. minutu, strelac izednačujućeg gola bio je rezervista Ben Jeder, a dvadesetak minuta kasnije viđen je preokret.

Ben Jeder je ovog puta bio u ulozi asistenta, gol je postigao Simon Kjaer.

Ipak, prednost Sevilje trajala je samo dva minuta, pošto je rezevista Loren izjednačio i postavio konačnih 2:2.

Što se tiče duela dva madridska tima, Hetafea i Atletika, strelac jedinog pogotka bio je Koke već u osmom minutu. Domaćin je mogao da izbegne poraz, ali Fajsal Fajr nije iskoristio penal u 77. minutu.