Iznenađujući rezultat u poslednjem meču 34. kola Primere

Bilbao se kockao ugledom, Levante osvojio posle preokreta bodove na San Mamesu

> 23:55

Fudbaleri Levantea pobedili su večeras u gostima Atletik Bilbao posle preokreta 3:1 u poslednjoj utakmici 34. kola i tako praktično osigurali opstanak u Primeri.

Volkot odstrelio „svrake“

Domaćin je dobro počeo utakmicu i poveo golom Raula Garsije u osmom minutu, ali to je bilo praktično sve što je Atletik uspeo da uradi u prvih 45 minuta. Levante je pritiskao rivala, što je donelo rezultat u 42. minutu kada je Enis Bardhi doneo izjednačenje, da bi isti igrač samo dva minuta kasnije ponovo savladao Kepu Arizabalaga i tako doneo vođstvo svom timu.

U samom finišu utakmice, odnosno 90. minutu Hose Morales postavio je konačnih 3:1 za Levante, koji na četiri utakmice pre kraja prvenstva ima devet bodova više od prvog pratioca Deportiva iz Korunje.

Levante je 17. sa 37 bodova, dok je Atletik 14. sa 40.