Ljajić i Mitrović vode Srbiju ka Ligi B

> 17:10

Fudbaleri Srbije pobedili su Crnu Goru sa 2:1 petom kolu grupe četiri Lige nacija C.

Ništa od velikog klasika - Zverev prvi finalista!

Izabranici Mladena Krstajića odigrali su dva različita poluvremena, ali je najvažnije da se nalaze na korak do plasmana u Ligu B i plej-of.

Bila je Crna Gora bolji rival u prvih 20 minuta. Kao što se očekivalo, igrali su bez pritiska i Mugoša je imao najbolju šansu na početku utakmice ali se rezultat nije menjao.

Ali posle pola časa igre, Srbija je za dva minuta postigla isto toliko golova. Prvo je Ljajić nakon fantastičnog dodavanja doveo Srbiju u prednost.

Tadić je ubacio loptu kroz sredinu, Ljajić je odlično primio i još bolje reagovao i uspeo je da savlada golmana Crne Gore. Samo što su gosti izveli loptu, već je bilo 2:0.

Kolarov je fantastično asistirao Mitroviću koji je u stilu najboljih svetskih napadača reagovao i postigao još jedan gol u reprezentaciji. Mogao je Mitrović i do drugog gola, Matić je srušen u kaznenom prostoru ali je naš napadač promašio penal i ovo je bio treći neiskorišćeni jedanesterac u Ligi nacije za naš tim.

Srbija se povukla u drugih 45 minuta. Crna Gora je imala veći posed lopte, i to je znala da kazni.

U 59. prva ozbiljna pretnja, Mugoša postiže pogodak ali je sudija svirao ofsajd. Na usporenom snimku se čini da je Crna Gora oštećena. Ipak u 70. minutu, Crna Gora dolazi do pogotka. Kosović je asistirao, a Mugoša je sa nekih 12 metara savladao Rajkovića i posla loptu iza njegovih leđa.

Do kraja utakmice, Srbija se branila, Crna Gora je napadala ali je krajnji rezultat 2:1 za Srbiju.

Posle pet odigranih utakmica Srbija ima jedanaest bodova, četiri više od Crne Gore i pet od Rumunije, koja ima utakmicu manje. Ukoliko Rumuni ne pobede Litvaniju u meču koji se igra od 20.45, Srbija će i teoretski obezbediti plasman u viši rang i plej-of.