Pretposlednju utakmicu kvalifikacija za odlazak na EP u Češkoj mlada reprezentacija Srbije odigrala je u Peskari protiv selekcije Italije i izgubila rezultatom 3:2

OD GOTOVOG VERESIJA: Srbija imala prednost od dva gola i izgubila od Italijana 3:2!

> 22:46

Italija - 1 Bardi, 2 Zapakosta (c), 3 Biragi, 5 Bjanketi, 6 Antei, 4 Sturaro, 7 Batoćio, 8 Kristig, 10 Berardi, 9 Beloti, 11 Longo

Rezervni igrači - 12 Leali, 13 Rugani, 15 Sabeli, 14 Kataldi, 16 Benasi, 17 Bernardeći, 18 Trota

Srbija - 1 Dmitrović, 5 Ćosić (c), 6 Pantić, 13 Petrović, 15 Veljković, 2 Kovačević, 10 Čaušić, 11 Kostić, 14 Brašanac, 8 Pešić, 9 Đurđević

Rezervni igrači - 12 Rajković, 22 Stojković, 4 Mijailović, 7 A. Živković, 18 Radoja, 19 S. Milinković-Savić, 17 Čavrić

Utakmica se igra u Peskari na stadionu "Adriatiko" a Srbija će u slučaju trijumfa osigurati plasman u baraž za odlazak na EP u Češkoj.

‘Orlići’ trenutno dele prvo mesto tabele sa Belgijom, pošto obe ekipe imaju po 13 bodova, i pobedom nad Italijom, naš tim bi sigurno obezbedio učešće u baražu.

U protivnom, postoji više načina da se mladi fudbaleri dokopaju finalnog turnira u Češkoj, na kojem će igrati pobednici sedam mečeva baraža i domaćin takmičenja.

U poslednjem kolu oni gostuju Severnoj Irskoj u utorak.

Tok meča.

2’ Prvi pokušaj Brašanca je izblokiran, nakon povratne Pešića.

3’ Utakmica počinje dosta bizarno, povredio se treći sudija.

7’ Prva prilika za Italiju – Dmitrović hvata šut Batokija.

8’ Kazna je stigla već u sledećem minutu, kada su ’Orlići’ poveli. Pešić je otresao jednog portivničkog igrača, pokušao iz peterca da asistira, ali mu se lopta vratila u noge. On je šutirao, golman je odbio samo do prečke i lopta je završila u mreži.

12’ Kostić gađa iz slobodnjaka, Bardi izbacuje u korner

13’ Iz kornera novi gol, ponovo Pešić! Odlično je Kostić centrirao na prvu stativu gde je bivši napadač Vojvodine bio najviši u skoku i zakucao loptu u mrežu.

14’ Odličan šut Kostića sa 30 metara, golman Italije ponovo brani.

15’ Uzvraćaju Italijani, Beloti snažno pokušava sa ćoška šesnaesterca, lopta odlazi pored gola.

24’ Italija smanjuje na 2:1! Prvu ozbiljnu situaciju domaćini su iskoristili. Odbitak od živog zida posle šuta Berardija pokupio je Beloti i sa nekih šest metara savladao Dmitrovića.

40' Milinković-Savić šutira posle centaršuta Kostića, Bardi ponovo otklanja opasnost.

42' Srbija se malo oslobodila pritiska domaćina i pokušava da presingom napadne Italijane na njihovoj polovini.

45+3’ Sudija Gezobujuk produžio je prvo poluvreme tri minuta, a baš u trećem dosudio je penal za Italijane. Beloti se gradio ispred Ćosića, reprezentativac Srbije je pokušao da ukliza, nije bio blizu lopte i domaći su dobili veliku priliku posle blagog kontakta. Beloti je bio siguran izvođač i na poluvreme se otišli rezultatom 2:2.

Drugo poluvreme.

56' Kostić greši I dozvoljava centaršut Zapakosti, ali Veljković izbija u korner. Posle udarca iz ugla nije bilo opasnosti po Dmitrovića.

58' Velika šansa za Belotija! Ovoga puta sa desnog boka centrira Berardi, napadač 'Azura' skače na petercu, ali šutira glavom pored gola.

64' Italija sve jače pritiska, a Berardi promašuje novu stopostotnu šansu. Primio je odličnu dugu loptu, pobegao odbrani Srbije, gađao pored Dmitrovića, ali je njegov šut završio na stativi.

75’ Ofanziva Italije morala je da se isplati – Berardi za 3:2! Najbolji igrač domaće ekipe krenuo je po desnoj strani, ušao unutra, Petrović ga je loše čuvao i on je šutirao sa 20 metara. Lopta je nekog okrznula na putu do gola i prošla kroz ruke Dmitrovića koji je morao da reaguje.

85' Čavrić je imao dobru šansu, ali je otišao previše iskosa i lose šutirao.

90' Kostić nepotrebno šutira sa distance, daleko iznad gola.