Omladinska reprezentacija Srbije pobedom je startovala na 21. Memorijanom turniru "Stevan Ćele Vilotić". Orlići su sa 2:0 savladali Francusku, a junak meča bio je dvostruki strelac Ivan Šaponjić

FUDBALSKI OMLADINCI: Srbija savladala Francusku!

> 19:54

Početna inicijativa Francuske donela je gostima dve dobre prilike, a potom je Srbija pokazala da ima još jednu izuzetno talentovanu generaciju.

Dok su Francuzi imali veći posed lopte, Orlići su bili sve opasniji iz kontri, a do prednosti su došli u 28. minutu. Šaponjić je bio uporan, izvršio je pritisak na golmana Eskalesa, ovaj je pogrešio, a mladi napadač je gotovo iz mrtvog ugla poslao rutinski loptu u praznu mrežu – 1:0.

I posle vodećeg gola odnos snaga na terenu bio je sličan, odbrane na obe strane nekoliko puta su osujetile dobre napade.

Prvo je Korne dobro prošao po desnoj strani, pretrčao je Babića, ali je su od svega Francuzi stigli samo do kornera. Sa druge strane, u 43. minutu na ivici šesnaesterca oboren je Pantić, Živković je potom šutirao iskosa sa desne strne, i poslao loptu van okvira gola.

Nakon što je Srbija sigurno odbila napade Francuza koji su želeli brzo poravnanje, Orlići su uspeli da dupliraju prednost. Igrao se 57. minut, Babić je tačno proigrao Šaponjića kroz sredinu, ovaj je pobegao svojim čuvarima, te izuzetno hladnokrvno po drugi put matirao Eskalesa 2:0.

Malo je nedostajalo da samo minut kasnije prednost Srbije bude još ubedljivija. Pantić je poslao loptu na stranu ka Radonjiću, ovaj je ubacio u peterac prema Lukiću kome je lopta otišla tek malo iza leđa.

Reprezentacija Srbije je igrala sve sigurnije, i sve tečnije, dok je odbranom komandovao golman Milinković-Savić, a iz takve igre stigla je nova sjajna šansa Orlića. Igrao se 79. minut kada je Radonjić mirno zadržao loptu, potom proigrao Lukića čiji šut, uz dosta muke, brani Eskales.

Dobar prodor Radonjića u samom finišu meča zaustavo je prekršajem Tusan na ivici kaznenog prostora, upravo je ovaj igrač izveo slobodan udarac, ali je prebacio gol.

Izvor: Sportski žurnal