EP: SRBIJA (U19) vs PORTUGAL (U19) (3:4) Penali

Temperatura: 21c

PORTUGALIJA: Andre Moreira, Žoao Nuneš, Rafa, Mauro Rikuičo, Domingos Duarte, Podstavski, Francisko Ramos, Andre Silva, Markoš Lopeš, Ivo Rodrigeš, Želson Martins

SRBIJA: Rajković, Antonov, Zdjelar, Stevanović, Babić, Gajić, Maksimović, Gaćinović, Milinković-Savić, Mandić, Jovanović

Počinje utakmica:

1 minut: Portugalci prete dugim pasom ali je Rajković siguran

3. minut: Još jedan pokušaj centaršuta ali naši intervenišu

5. minut: Za sada prilično oprezna igra sa obe strane, ni jedni ni drugi izgleda ne žele previše da srljaju

6. minut: Posle prekida Portugalci pokušavaju ali izbijaju srpski omladinci, ali u nastavku opet faul za protivnika, ali bez veće opasnosti

8. minut: Problemi za Rajkovića, Markoš Lopeš je pokušao

9. minut: Mandić pokušava da zapreti ali se dobro snašao Žoao Nune

11. minut: Portugalci menjaju strani, do lopte dolazi Rikuč ali ga blokira Antonov

15. minut: Naši ne uspevaju na najbolji način da odgovore na pritisak Portugala koji traje od početka meča

16. minut: Andre Silva je bio u opasnoj prilici ali nije uspeo da napravi ozbiljniju pretnju

21. minut: Čvrsto igraju obe ekipe, dosta grubih duela. Naši su uspeli da se malo oslobode pritiska Portugala. Antonov pokušava da pronađe Mandića, ali lako to Portugalci rešavaju

24. minut: Ivo Rodrigez sa ivice kaznenog pokušava, ali na našu sreću daleko od gola golmana Rajkovića

26. minut: Prilika za srbiju, odličan udarac Gajića, Andre Moreira brani, korner za Srbiju

28. minut: Težak start Domingosa Duartea nad Mandićem, žuti karton za portugalca

31. minut: Srbija je uspostavila ravnotežu na sredini i sve uspešnije remetimo vezni red Portugala

32. minut: Najozbiljniji pokušaj Silve do sad, prevario je Jovanovića ali je šutirao preko gola

36. minut: Reprezentativci Srbije delu nepovezanom ali za sada poslednja linija deluje stabilno

39. minut: Fantastična prilika za Antonova, utrčavanje sa leve i odličan šut, ali Moreira refleksno brani

42. minut: Faul nad Gaćinovićem u poziciji šuta,izvešće Milinković-Savić Dobar udarac ali preko gola

45. minut: Sudija svira kraj prvog poluvremena

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

49. minut: Kao i u prvom poluvremenu sa obe strane oprezno na samom početku

50. minut: Maksimović preti, ali je izblokiran pri pokušaju šuta, dobio je udarac ali nastaviće meč

52. minut: Prodire Gaćinović, ušao je u sredinu, ali šutira preko gola

54. minut: Martins beži Antonovu, ali Rajković brani

56. minut: Milinković-Savić maestralno gađa u stilu Pjanića, lopta je išla ka golu ali Moreira poslednjim atomima snage uspeva da prebaci loptu preko gola

60. minut: Ivo Rodrigeš opasno preti sa leve strane. Rajković je već bio savladan ali je lopta otišla tik pored stative

66. minut: Kapiten ne može da nastavi utakmicu, umesto njega ulazi Marko Gajić

68. minut: Andre Silva dobija žuti karton zbog guranja našeg defanzivca

69. minut: Markos Lopez se našao u ofsajdu

71. minut: Grujić pravi faul nad Markosom Lopezom i dobija žuti karton

74. minut: Gajić u ofsajdu

77. minut: Markos Lopez opet pokušava i biva izblokiran

81. minut: Mandić dobija žuti karton za start nad Podstawskim

85. minut: Velika prilika za Srbiju, Gačinović promašuje sa ivice šesnesterca

86. minut: Lopez pokušava ali promašuje

88. minut: Jokić pokušava da zapreti ali ga blokiraju defanzivci Portugala. Ulazi Romario a izlazi Martins.

90. minut: Sudija svira kraj regularnog dela

91. minut: Počinje prvi produžetak

92. minut: Opet Milinković-Savić pokušava sa pola terena i opet zamalo uspešan

93. minut: Andre Moreira se povredio, ulazi Tijago Sa

97. minut: Dobar pokušaj Jokića iz prekida, brani golman portugala

98. minut: odličan pokušaj i Grujića, lopta ide pored gola

102. minut: Velika prilika za Portugal, veliki promašaj Baldea, koji je ostao posle kornera sam na drugoj stativi

103. minut: Mandić i Gaćinović kombinuju, nedovoljno snažan udarac ka golu protivnika

104. minut: Balde dobija žuti karton za start nad Antonovim

105. minut: kraj prvog produžetka

106. minut: Guzo ulazi umesto Ramosa

107. minut: Dva napada Srbije, ali bez opasne završnice

108. minut: Prodor Baldea, došao je do peterca, ali su stoperi dobro reagovali

109. minut: Fenomenalna odbrana Rajkovića, Duarte je pokušao sa druge stative

114. minut: Umesto Mandića ulazi Ristić

118. minut: Poslednji pokušaj Portugalaca iz slobodnog udarca

119. minut: loš pokušaj Guzoa

120. minut: PENALI!