PL - Mitar dominira, Čelsi jedva probio bunker

> 19:39

Londonski timovi slavili u oba okršaja ovog popoodneva u Engleskoj. Fulam je sa 4:2 pobedio Barnli, a Čelsi sa 1:2 Njukasl.

Partizan dominira u mlađim kategorijama

Fulam je ostvario prvu pobedu u Premijer ligi pobedivši Barnli na Kotidžu sa 4:2, a direktan "krivac" za to je naš Aleksandar Mitrović, koji je postigao dva gola.

Kod prvog gola Mitrović se u 36. minutu sjajno pozicionirao i jednu dugu čudnu loptu Toma Kernija je poslao pored nemoćnog Džoa Harta, sa nekih pola metra od gola. Dok je samo dva minuta kasnije Mitrovićeva glava je opet bila "zlata vredna". Naime napadač Srbije je, posle odličnog centaršuta Lučiana Vijeta, ponovo smestio loptu pored bivšeg golmana Mančester sitija.

Sarijev Čelsi deluje impresivno. Iako je pobedio samo sa jednim golom razlike, deluje da je mogao sa mnogo više. Imali su "Plavci" više od igre, ređali su šanse, kontrolisali sredinu terenu, nisu dovoljavali igračima Njukasla da pređu polovinu terena sa loptom u nogama.

Međutim, u prvom poluvremenu nisu uspeli da probiju zid koji je formiran od igrača Njukasla, to im je tek pošlo za rukom u 76. minutu kada je Alonso oboren u šesnaestercu, a sudija bez iole razmišljanja pokazao na belu tačku. Precizan je bio Azar, koji je ovim golom dospeo na treće mesto liste strealaca Čelsija svih vremena. On je iza sebe ostavio Džimi Flojd Haselbajnka. Ispred njega se nalaze Drogba i Lampard.

Njukasl je do gola došao posle sumnjive situacije. Naime, asistent kod gola domaćina, Jedlin je laktom oborio Žirua i tako napravio sebi mesta za centaršut. Iako je delovalo da će David Luiz rutinski "očistiti" loptu iz svog šesnaesterca, iznenada se ispred njega pojavio Hoselu, koji je glavom loptu poslao u mrežu gostiju.

Konačnih 1:2 postavio je upravo Jedlin u 87. minutu kada je preusmerio Alonsovu loptu u svoju mrežu.

Degenek: Da vratimo Zvezdu u LŠ