Sevilja nadigrala Mančester Junajted, samba u Ukrajini

De Hea sačuvao „đavole“, Šahtjor ipak ulovio „vučicu“

> 23:05

Fudbaleri Sevilje i Mančester Junajteda odigrali su večeras nerešeno 0:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.  Sevilja je bila mnogo bolji rival na večerašnjem meču, imala je više lopte u svom posedu i mnogo više udaraca ka golu rivala, ali nije uspela da to materijalizuje jer je Junajted na među stativama imao više nego raspoloženog Davida de Heu.

POBEDA REALA U PRIMERI

Španska ekipa je imala ukupno 25 šuteva ka golu Junajteda, za razliku od šest engleskog tima, od kojih je samo jedan išao u okvir gola. Revanš se igra 13. marta u Mančesteru.

Fudbaleri Šahtjora su na svom terenu slavili protiv Rome 2:1. Italijanska ekipa je povela golom Undera Džengiza u 41. minutu, na asistenciju Edina Džeka, ali je Šahtjor u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat i na kraju slavi.

Prvo je Fakundo Fereira izjednačio u 52. minutu, da bi Fred sjajnim golom iz slobodnog udarca u 71. minutu doneo pobedu ukrajinskom timu. Revanš je na programu 13. marta u Rimu.

Inijesta: Čelzi je odličan, biće teško u revanšu