Juventus vodio 2:0, ali na kraju spasavao remi protiv Totenhema

Iguain od heroja do tragičara, „pevci“ nadigrali “damu“ i bliži prolazu

> 23:01

Fudbaleri Juventusa i Totenhema odigrali su večeras u Torinu nerešeno 2:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona. Utakmica je sjajno počela za Juventus, pošto su torinski crno-beli posle devet minuta igre imali prednost od 2:0.  Gonsalo Iguain je u drugom minutu zatresao mrežu Uga Lorisa udarcem sa ivice šesnaesterca, na asistenciju Miralema Pjanića, da bi Argentinac sedam minuta kasnije bio siguran i sa bele tačke. Prethodno je najstrožu kaznu skrivio Ben Dejvis.

U REALU STRAHUJU PRED MEČ SA PSŽ

Uvodnih deset minuta utakmice nije uzdrmao fudbalere Totenhema, koji su posle toga zaigrali mnogo bolje, pa je u Hari Kejn u 35. minutu smanjio na 2:1. Iguain je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena imao veliku šansu da upiše het-trik i ponovo svom timu donese dva gola prednosti, ali nije iskoristio penal, odnosno pogodio je prečku.

Fudbaleri Totenhema se nisu predavali, igrali su vrlo dobro i to im se isplatilo u 72. minutu kada su stigli do izjednačenja. Strelac je bio Kristijan Eriksen iz slobodnog udarca.

Revanš je na programu 7. marta u Londonu.