Partizanov spori ritam, dovoljno za prolaz!

> 20:16

Fudbaleri Partizana izborili su večeras plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su posle beogradskih 1:0, u Viljnusu igrali 1:1 sa domaćom ekipom Trakaija.

Barselona ponovo "krade"

Očekivalo se da Partizan od starta ''pritisne'' rivala i što pre dođe do vodećeg gola kojim bi utakmicu uveo u mirniji tok, ali odmah je bila primetna nervoza u Đukićevoj ekipi, koja se ogledala u nekoliko nesigurnih reakcija u odbrambenoj liniji.

Jednu od njih je golman Stojković ispravio istrčavanjem na četrdesetak metara od svog gola.

Ali, već u devetom minutu, Stojkovićeva mreža se zatresla. Sve se dogodilo posle kornera sa leve strane, lopta upućena na prvu stativu, golman Partizana ju je odbio, ali je potom Osipov uspeo potpuno neometan da je prosledi u mrežu.

Partizan je potom imao inicijativu, ali bez koncentracije i uz mnogo komplikovanja u završnici tih akcija.

U 23. minutu Valijente se okliznuo na polovini Partizana, umalo izgubio loptu, ali stigao je da prekršajem zaustavi protivničkog igrača, zbog čega mu je pokazan žuti karton.

U 32. minutu Zdjelar je imao dosta prostora posle centaršuta Miletića, ali sa dvadesetak metara šalje loptu visoko iznad prečke.

Ali, na isteku prvog poluvremena, bukvalno u poslednjim sekundama, njih dvojica su ponovo bili u centru pažnje, uz mnogo bolju završnicu. Valijente je posle kornera loptu prebacio na drugu stativu gde je Miletić uspeo da je "uhvati" i "zakuca" pod prečku golmana domaćih.

Idealan završetak poluvremena za Partizan, ali početak drugog je opet bio zabrinjavajući. Sejduba Suma je nepotrebnim startom na sredini terena zaradio drugi žuti karton i Partizan je do kraja morao sa igračem manje na terenu.

Samo dva minuta kasnije, u 55. minutu, Janković je odlično šutirao iskosa sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora, ali golman domaćih odlično reaguje i izbija loptu u korner.

Do kraja, iako brojčano slabiji, Partizan je uspeo da zadrži rezultat iz prvog poluvremenja i obezbedi plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: Sportske.net